2024. április 30., kedd

Kecmanović nyert, Györe vezetett

A párizsi első meglepetés: Kiesett Dominic Thiem!

Miomir Kecmanović győzelemmel indította meg a szerbiai versenyzők szereplését Párizsban, az év második Grand Slam-tornáján. A fiatal, 21 éves belgrádi csak az első játszmában illetődött meg a 26. kiemelt brit Dan Evans ellenében, utána már nem volt gondja, hiszen végig a kezében tartotta a meccset, és végül szép győzelmet aratott.

Vele egy időben játszott Fucsovics Márton is, a hazai veterán, Gilles Simon azonban nem jelentett neki nagyobb gondot. A világranglista 69. helyén álló francia csak percekre talált magára, de ez csupán arra volt elegendő, hogy a meccset 3 óra 14 percig elhúzza. Marci győzelmének rangját az is emeli, hogy tavaly Kölnben 6:0, 6:3-ra kikapott a 14 ATP-győzelemmel büszkélkedhető Simontól, s a 2. fordulóban a 34 éves olasz Fabio Fogninivel találkozik, akitől eddig kétszer kikapott, és egyszer megverte. Fucsovics tavaly a nyolcaddöntőig menetelt a Roland Garroson, akkor az orosz Andrej Rubljov állította meg csaknem négyórás mérkőzésen.

Lapzártánk pillanatában Györe László is elkezdte mérkőzését, az első játszmát 6:3-ra megnyerte a francia Corentin Moutet ellen.

Párizs első vaskos meglepetését a Roland Garroson már kétszer döntőt játszott Dominic Thiem szolgáltatta, aki két nyert játszma után kapott ki a veterán Pablo Andújartól. A 35 éves spanyolnak 2015-ben volt a fénykora, akkor volt 35. a világranglistán, most pedig a 68. helyen áll, így az osztrák nyilván nem erre az eredményére lesz majd a legbüszkébb életében…

Közben Belgrádban befejeződött az 511 ezer euró összdíjazású 250-es ATP-torna, amelyet a várakozásoknak megfelelően a világelső Novak Đoković nyert meg. Döntős ellenfele kisebb meglepetésre a szlovák Alex Molčan volt, akinek ez az első ilyen rangú „kalandja” a teniszben, s ahhoz képest nem is játszott rosszul, illetve világelső ellenfele nem a legjobbjával rukkolt elő, hiszen ő is háromszor elvesztette adogatását. A 34 éves szerb pályafutása 83. trófeáját emelhette a magasba.

Parmában Sebastian Korda nyerte meg a 480 ezer euró összdíjazású salakpályás férfi tenisztornát. A 20 éves amerikai játékos a döntőben az olasz Marco Cecchinatót verte két játszmában úgy, hogy egyszer sem vesztette el saját adogatójátékát. Korda pályafutása első trófeáját emelhette magasba.

Strasbourgban az 5. helyen kiemelt Barbora Krejčíková két játszmában verte a román Sorana Cirsteát a döntőben, amely 101 percig tartott. A 25 éves cseh játékos harmadik WTA-döntőjén első diadalát aratta.

PÁRIZS. – Az 1. fordulóban, férfiak: Kecmanović–Evans 1:6, 6:3, 6:3, 6:4, Fucsovics–Simon 6:4, 6:1, 7:6. Andújar–Thiem 4:6, 5:7, 6:3, 6:4, 6:4, Bautista–Vilella 6:4, 6:4, 6:2, Carreno Busta–Gombos 6:3, 6:4, 6:3, Hacsanov–Veselý 6:1, 6:2, 6:3, Fognini–Barrere 6:4, 6:1, 6:4, Couacaud–Geraszimov 7:6, 6:4, 6:3, Laaksonen–Hanfmann 6:1, 6:3, 4:6, 6:2. Nők: Oszaka–Tig 6:4, 7:6, Ribakina–Jacquemot 6:4, 6:1, Kalinyina–Kerber 6:2, 6:4, Pavljucsenkova–McHale 6:4, 6:0, Badosa–Davis 6:2, 7:6, Kovinić–Burel 6:3, 7:6, Bogdan–Cocciaretto 6:1, 6:3, Collins–Vang Hszi-jü 6:2, 4:6, 6:4, Tomljanović–Kozlova 6:2, 6:4.

BELGRÁD. – A férfitorna döntőjében: Đoković–Molčan 6:4, 6:3.

PARMA. – A férfitorna döntőjében: Korda–Cecchinato 6:2, 6:4.

STRASBOURG. – A női torna döntőjében: Krejčíková–Cirstea 6:3, 6:3.