2024. május 20., hétfő

Banja Lukán ma szerb rangadó

Novak Đoković lett Györe László után a Banja Luka-i ATP-torna második negyeddöntőse. A világelső kimondottan nehéz meccsen győzte le a ranglista első száz helyezettje között legfiatalabb francia Luca Van Assche-t. Az első játékrészben a francia adogatott a játszmáért, de sikertelenül, majd Đoković hagyott ki három szettlabdát, majd a rövidítést Novak 3:1-ről adta le. A második játszmában a világelső két breakkel egyenlített, majd a harmadik szettben azonnal elveszítette az adogatást. A fiatal francia nem élt a lehetőséggel, és a szerb három breakkel zárta a csaknem háromórás meccset. Đoković ma a negyeddöntőben Dušan Lajovićtyal találkozik, aki tegnap nagyon gyors győzelmet ünnepelt a francia Gregoire Barrere ellen. Györe mai ellenfele a szlovák Alex Molčan lesz.

A világelső játéka még mindig nagyon „dadog” (Fotó: Beta)

BANJA LUKA. – 1000-es ATP-torna, 1. forduló: Barrere–Međedović 7:6, 7:5, Lehečka–Monfils 6:4, 6:3. 2. forduló: Đoković–Van Assche 6:7, 6:3, 6:2, Molčan–Popyrin 7:6, 4:6, 7:5, Lajovic–Barrere 6:3, 6:0.
BARCELONA. – ATP-torna, 2. forduló: Sinner–Schwartzman 6:2, 6:4, Cicipasz–Cachin 6:4, 6:2, Hacsanov–Jarry 6:4, 6:4, Shapovalov–Kovalik 6:4, 6:3, Nisioka–Goffin 6:1, 7:5, Musetti–Kubler 6:3, 6:1, De Minaur–Sevcsenko 6:0, 6:1. Nyolcaddöntő: De Minaur–Dimitrov – k. n.
STUTTGART. – WTA-torna, 1. forduló: Ribakina–Niemeier 7:5, 6:3, Szabalenka–Krejčíková 6:2, 6:3, Dzsabir–Osztapenko 1:6, 7:5, 6:3, Gauff–Kudermetova 6:2, 4:6, 7:6.
ROSETO. – Challenger, 1. forduló: Pellegrini–Valkusz 7:5, 6:2.
BELLINZONA. – Női ITF-torna, 2. forduló: Stevanović–Waltert 6:4, 6:4.
KOPER. – Női ITF-torna, 2. forduló: Danilović–Milić 6:2, 6:3, Jani–Cengiz 6:3, 6:3.
SARM ES-SEJK. – Női ITF-torna, 1. forduló: Babos–Hrunčáková 6:2, 7:5.
ZEPHYRHILLS. – Női ITF-torna 1. forduló: Stollár–Kuvata 6:1, 6:2.

Nyitókép: A világelső játéka még mindig nagyon „dadog” (Fotó: Beta)