2024. június 16., vasárnap

A TSC hat gólt lőtt a Napredaknak

Kiütéses győzelemmel nyomatékosította a topolyai csapat a dobogós helyezést

A Szerb Szuperlia rájátszásának utolsó fordulójában gólzáporos győzelmet aratott a kirobbanó formában játszó topolyai csapat. Az első félidőben Ćirković, majd Stanić, a másodikban megint Stanić, majd Pantović után megint Ćirković és a csereként beálló Sós Bence is betalált, a pontok sorsa nem volt kétséges. A TSC 6:0 arányban nyert.

Már korábban a harmadik helyet bebiztosította magának a topolyai csapat. A Crvena zvezda nyerte a kupát, így a TSC az Európa-liga selejtezőjének utolsó fordulójában lép pályára. Ellenfelei lehetnek: az Ajax, a Braga, a LASK, a Molde, a Başakşehir, a Midtjylland, a Union St. Gilloise, a Plzeň, a Ludogorec, a Sparta Praha, a Malmö. Ha nyer, az EL-csoportkörében folytathatja, ha veszít, akkor közvetlenül a Konferencia-liga csoportkörébe jut.

Biztossá vált, hogy a TSC együttese 2023 után 2024-ben is valamely európai kupasorozat csoportkörében szerepelhet.