2024. május 16., csütörtök
JÉGKORONG

A Salzburg nyerte meg a döntőt

Bár megnyert mérkőzés nélkül veszítette el az osztrák jégkorongliga négy győzelemig tartó fináléját a Salzburg ellen a Fehérvár, az első három találkozó a végletekig kiélezett küzdelmet hozott. Múlt kedden Salzburgban úgy lett 2:1, hogy a győztes gól a 85. percben esett. Két nappal később Fehérváron az 55. percben, majd szombaton – megint Salzburgban – 96 másodperccel a vége előtt született az osztrák csapat győzelmét érő találat. Az életben maradást jelentő negyedik meccsen is a végsőkig nyitott maradt a kérdés. Magosi Bálint hamar vezetést szerzett a magyaroknak, és bár az osztrákok két találattal fordítani tudtak, csak a hajrában belőtt utolsó góllal vált biztossá a sikerük, amikor a Fehérvár az utolsó esélyeket is megragadva már a kapust is lehozta. Bár második lett, a magyar csapat így is eddigi legjobb eredményét érte el az osztrák ligában.

A Salzburg játékosai a serleggel (Fotó: MTI)

A döntő négy mérkőzésének eredménye: Salzburg–Fehérvár 2:1, 5:3, 2:1, 3:1.