2024. május 20., hétfő
VÍZILABDA

Az Újváros behúzta

Vasárnap este a Dunaújváros másodszor is legyőzte az UVSE-t a női magyar bajnokság elődöntőjében, így simán bejutott a sorozat fináléjába. Mihók Attila együttese az első találkozón ötméteresekkel nyert, így kedvező helyzetből várta az egyik fél második győzelméig tartó párharc dunaújvárosi összecsapását. A hétvégi meccs első három negyede kiegyensúlyozott játékot hozott, a hazaiak a záróetap előtt ugyan rövid ideig vezettek két góllal, a fővárosiak viszont hamar egalizáltak, így az utolsó játékrész 7:7-es döntetlenről indult. A hajrában aztán nem tétlenkedett az újvárosi gárda, Dobi Dorina Lili két góljával és Garda Krisztina értékesített büntetőjével elléptek, az UVSE viszont nem tudott újítani, erejéből már csak a szépítésre tellett, így a Dunaújváros kettős győzelemmel jutott be a döntőbe. A másik ágon az FTC és az Eger 1:1-re áll, a harmadik találkozót szerdán játsszák.

Női magyar bajnokság, elődöntő, 2. mérkőzés: Dunaújváros–UVSE 10:8 (továbbjutott a Dunaújváros kettős győzelemmel).