2024. június 3., hétfő
VÍZILABDA

Revansot vett az Eger

A magyar női bajnokság elődöntőjének izgalmas, végül ferencvárosi sikert hozó első találkozóját követően az Eger hazai pályán nemcsak megnehezítette a fővárosiak dolgát, de meg is nyerte a találkozót, így folytatódik az egyik fél második győzelméig tartó párharc. Az első negyed Czigány Dóra és Gurisatti Gréta külön csatáját hozta, avagy a hazaiak Európa-bajnoka kétszer is vezetést szerzett, ám a vendégek olimpiai bronzérmese kétszer is egyenlített. Sőt, utóbbi harmadszor is eredményesnek bizonyult, majd a negyed végén fórból negyedik találatát is megszerezte, amivel 4:3-as vezetéshez juttatta csapatát. A folytatásban mindkét oldalon szép gólok születtek, előbb a házigazda, majd ismét a budapesti gárda jutott vezetéshez. A sorminta a térfélcserét követően is folytatódott, hogy aztán a záróetapot döntetlenről (8:8) kezdjék a felek. Az utolsó nyolc percben mindkét együttes inkább a védelemre összpontosított, csupán egyetlen találat született a negyedben: ezt a centerben igencsak aktív Parkes Rebecca szerezte akcióból, amivel meg is nyerte a hevesieknek a partit. A mindent eldöntő találkozóra szerdán kerül sor a Népligetben. A másik ágon a Dunaújváros és az UVSE tegnap este játszott.

Parázs akcióból nem volt hiány a Bárány uszodában

Női magyar bajnokság, 2. mérkőzés: Eger–FTC 9:8 (az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1:1).

Brazília helyett Argentína

A magyar szövetség (MVLSZ) honlapja szerint változás történt a július 14-én kezdődő fukuokai világbajnokság mezőnyét illetően: Brazília helyett Argentína szerepel majd a tornán a férfiaknál és a nőknél is. A brazilok állítólag pénzhiányra hivatkozva léptették vissza válogatottjaikat, mondván, a vb-részvétel nem is szerepelt a terveikben, mert túlságosan drága, ehelyett a forrásokat a Pánamerikai Játékokra való felkészülésre fordítják, hogy ott harcolják ki az olimpiai részvételt. Döntésük a magyar férfiválogatottat annyiban érinti, hogy a csoportkörben így a horvátok és a japánok mellett Argentínával mérkőzik majd Varga Zsolt együttese.

Nyitókép: Parázs akcióból nem volt hiány a Bárány uszodában