2026. július 5., vasárnap

Kisvárdán díjazták Mészáros Crnkovity Gabriellát

Mészáros Crnkovity Gabriella nyerte el a legjobb női alakításért járó Kovács Dezső-nívódíjat a Magyar Színházak Kisvárdai Fesztiválján az Utópia című előadásban nyújtott teljesítményéért, közölte az Újvidéki Színház.

A szervezők közleménye szerint a szombaton véget ért fesztivál idén is a határon túli és az anyaországi magyar színházak legizgalmasabb előadásait és alkotóit gyűjtötte egybe. A három játszóhelyen – a Várszínpadon, a Zsinagógában és a Művelődési Központban – összesen 23 versenyelőadást láthatott a közönség.

A Szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulata kapta a Magyar Színházak 38. Kisvárdai Fesztiváljának fődíját Sopro – Suttogás a sötétben című előadásáért, amelyet Bocsárdi László rendezett.

A fesztiválra tizenhét városból érkeztek társulatok.

 

Magyar ember Magyar Szót érdemel

Nyitókép: Újvidéki Színház