2026. június 27., szombat

Jubileumi Búcsúi napot tartottak Gomboson

Huszadik alkalommal szervezték meg a gombosiak a Búcsúi nap nevű rendezvényt a Szent László király-templom búcsúja alkalmából, a helyi Arany János Magyar Művelődési Egyesület és az Önkéntes Tűzoltó Testület együttműködésében. A népművészeti és kulturális programsorozat nemcsak a helyieket vonzza, hanem a környékbeliek is előszeretettel osztoznak a gombosiak örömében.

A zentagunarasi néptánccsoport fellépése/L. Móger Tímea felvétele

A zentagunarasi néptánccsoport fellépése/L. Móger Tímea felvétele

A program az általános iskolánál gyülekezővel kezdődött, majd megérkeztek a vendégek is: az idén a bezdáni, a szondi, a zentagunarasi néptánccsoportok, és a szilágyi Fúvószenekar  valamint a testvértelepülés, Ballószög képviselői és Tűzoltó Egyesületének tagjai. Velük együtt indult el a felvonulás, amely a tűzoltólaktanya előtt rövid időre megállt. A résztvevők itt egy közös tánccal és felfrissüléssel készültek az ünnepi műsorra, majd a kultúrotthonhoz vonultak, ahol kezdetét vette a rendezvény. A gombosi fellépők mellett színpadra léptek a meghívott néptánccsoportok, valamint Kovács Trisztán énekes tehetség is. Stepanović Julianna, az Arany János MME elnöke köszöntötte az ünneplő közösséget, majd köszönő plakettet adott át azoknak, akik munkájukkal hosszú éveken át segítették, illetve segítik a közösséget. Elismerésben részesült Klenanc József, Andrasity Albert, Uzelac Katica, Blagojević Marika, Sörfőző Katinka és Muskovity Károly. A műsort vacsora, élő zene és reggelig mulatság követte.

A Szent László király plébániatemplom búcsúja alkalmából június 27-én délelőtt ünnepi szentmisét tartottak, vasárnap pedig búcsúi szentmisére kerül sor. Erre az alkalomra hagyományosan hazalátogatnak a faluból elszármazott gombosiak is.
 

Magyar ember Magyar Szót érdemel

Nyitókép: Össztánc a ÖTT épülete előtt/L. Móger Tímea felvétele