2026. február 27., péntek

Nőtt a hallgatói létszám az MTTK-n

– A Magyar Tannyelvű Tanítóképző Kar kezdeményezésére fogadtam az intézmény vezetőségét. Megkezdődött az oktatói utánpótlás megerősítése fiatal kollégák bevonásával. Tudományos és pályázati téren is aktív évet zártak, több nemzetközi program és publikáció erősítette a kar szakmai jelenlétét – olvasható dr. Pásztor Bálint, a VMSZ elnöke Facebook-bejegyzésében annak kapcsán, hogy dr. Juhász Bálint, a tartományi parlament elnöke és Fremond Árpád, az MNT elnöke társaságában fogadta dr. Pintér Krekić Valéria déként és dr. Halasi Szabolcs dékánhelyettest.
–  A VMSZ számára a tanítóképzés stratégiai ügy. A 2026-os jubileumi Kar-nap és a 2027-es OTDK fontos mérföldkövek lesznek. Ahol van magyar pedagógus, ott van jövő. 
Az MTTK a blokádok idején is következetesen kitartott a hallgatói jövője mellett, ennek eredménye, hogy míg országosan jelentős volt a visszaesés, náluk az átlagosan 40 új hallgató helyett 64 hallgató kezdte meg a tanulmányait. Közösségünk következetesen kiáll az értékei mellett és így tudunk sikeresek lenni – olvasható dr. Pásztor Bálint bejegyzésében.

Magyar ember Magyar Szót érdemel