A torontálvásárhelyi Magyar nóta- és Csárdásfesztivál nemcsak a vajdasági és a Kárpát-medence magyarjait csábítja, hanem a tengerentúlra szakadt torontálvásárhelyiek is gyakran a zenei mulatság idejére időzítik a szabadságukat.
A szombaton kezdődött jubileumi rendezvényt Nyilas Mihály oktatási, jogalkotási, közigazgatási és nemzeti kisebbségi – nemzeti közösségi titkár, Hegedűs Zoltán, Hódmezővásárhely megyei jogú város önkormányzatának alpolgármestere, dr. Majlik István, a magyar kultúra lovagja és dr. Kikli Tivadar, a Magyar nótaszerzők és Énekesek Dél-Magyarországi Egyesületének elnöke nyitották meg.
Vasárnap este a műsort a hódmezővásárhelyi Vásárhelyi Szilárd nótacsokrával kezdődött. Ezt követően fellépett a zombori Rajcz Vilmos, a topolyai Gábor Zoltán, az adai Molnár Csikós Gábor, a pétterévei Cseri János, a bácskertesei Guzsvány Izabella és a csókai Cár Aranka. A sztárvendég a magyarországi Koltai László volt.


