Minél drágább processzorokat hasonlítunk össze, úgy az AMD friss Ryzen és Threadripper processzorai ár/teljesítmény arányt tekintve mind jobbak az Intel processzoraitól. Egy AMD Threadripper 1950X processzorral szerelt rendszer a CineBench R15 tesztprogramban 3337 pontot ért el, 4 GHz-es magórajelig sikerült túlhajtani. Ehhez képest a hasonló árkategórián belül elhelyezkedő Core i7-7900X processzor 2464 pontot szerez, 4,6 GHz-ig sikerült tuningolni. Avagy maximális túlhajtás esetén 35%-os a teljesítmény előny. Az Intel azonban azt ígéri, ledolgozza a hátrányt, amely révén kedvezően, fokozatosan csökkentek processzoraik árai a nyár folyamán.
A 8. generációs Core i processzorok asztali változatai szeptember folyamán érkezhetnek, vagy október első két napján. A 8. generációsaknál újdonság, hogy nem egyetlen processzorsorozat, hanem három alkotja. Az asztali Coffee Lake sorozatú processzorok egy új architektúrát fognak alkalmazni, a legfejlettebb 14nm++-os gyártástechnológiával készítettek, ám újdonságként a 8. generációt erősítik majd az első 10nm-es eljárással készített Cannon Lake sorozatúak is, várhatóan csak a hordozható számítógépekben érkeznek, és a Kaby Lake Refresh-ek is, a hetedik generációsak frissített változatai. Így lényegében könnyen összetéveszthetőek lehetnek a különböző sorozatok tagjai, nehezebb lesz lekövetni a számozást, de nem nehezebb, mint a Pentiumok esetében, ahol most sem egyszerű. Az Intel megmutatta az érkező asztali processzorok dobozait, amikből kapásból kiderül két dolog: egyrészt tényleg hatmagosak lesznek a Core i5/i7 szériák és nem fognak működni a mostani alaplapokkal, mindenképpen 300-as csipszettel szerelt termékekre lesz szükségük. De, a négymagosak között elvileg lehet majd olyan is, amely csupán 200-as lapkakészlettel is beérné. Az öt évvel ezelőtti Intel számítógépes processzorokkal összehasonlítva, az érkező nyolcadik generációs Core i processzorok, kettőtől tizenötször lehetnek gyorsabbak, alkalomtól függően. Egy 4K felbontású videó transzkódolását, egy öt évessel 45 percig tartott kiszámoltatni, azt most 3 perc alatt megoldhatják az új CPU-k. Az előbbi, hetedik generációsakkal összehasonlítva, a nyolcadik generációsak akár 40%-os teljesítmény növekedést is jelenthetnek, olyan jellegzetességeik révén, amelyek benne lesznek majd a kilencedik generációs Ice Lake processzorokban is. Megjelenésükig az Intel ledolgozhatja az ár/teljesítmény arányú hátrányát az AMD-vel szemben. A 8. generációs asztaliak első példányai szeptember folyamán mutatkoznak be a piacon, vagy október első hetében. 145 megoldás közül lehet majd választani. A lapkakészletek: Z390 és Z370 felsőkategóriát, H370 és B360 a középmezőnyt erősítik. A kétcsatornás DDR4 támogatás garantált, gyorsabb adatkiszolgálást és tárolást biztosít.
A nyolcadik generációt 2018-tól követik a második 10 nanométeres eljárással készített 9. generációs Core i processzorok, Ice Lake elnevezéssel, amelyet egy januári, Intel által publikált kép szerint a Tiger Lake processzorok követnek. A 10 nanométeres eljárás kifejlesztése tehát nem halad simán, a szilícium alapú processzor-gyártástechnikák legfeljebb 5 nanométeres csíkszélességgel lehetnek képesek hibátlan processzorokat készíteni, azt is igen drágán. Öt nanométertől kisebb csíkszélességű gyártástechnológiát olyan, a szilíciumtól megfelelőbb, különleges anyagokkal lehetséges elérni, mint a hafnium diselenide és zirconium diselenide amelyekkel abszolút vékonyra lehet formálni a tranzisztorok rétegeit, akár három atom vastagságúra, és a jelenlegi kutatások alapján perfektül működő processzorokat tízszer kisebb csíkszélességen lehetne velük készíteni a szilícium 5 nm-es korlátjától.
Ahogyan sakkban nemrég túlszárnyalta a gép által vezérelt mesterséges intelligencia az emberiét, úgy, most már számítógépes játékokban is mind több alkalomra jellemző, hogy a gép nyer. A Microsoft Azure tolmácsolása révén az OpenAI legyőzi a profi Dota 2 játékosokat is. Sikeres volt az évente megrendezésre kerülő nemzetközi versenyen. A jövőre nézve ez azért is jelentős, mert lassan az olimpiai játékokon is bevezetnék a számítógépes játékot, mint sportágat, viszont a doppingellenőrzés mellett az alkalmazott segédeszközöket is ellenőriznék a verseny sportszerűségét kutatók. A csapatjáték Overwatch hamarosan egy mindenki számára játszható Free-For-All Deathmatch játékmóddal bővül. A Blizzard bejelentette, hogy a DeepMind céggel együttműködve kutatják a mesterséges intelligencia a StarCraft II-ben történő alkalmazását. A DeepMind blogján kikerült egy bejelentés, közzétettek egy olyan szoftvercsomagot, mellyel más csapatok is felhasználhatják a StarCraft II-t irányító mesterséges intelligenciás fejlesztéseiket, kutatási célokra. A szoftverek nyíltforrásúak, a mesterséges intelligenciákra szakosodó tanulóknak is érdemes lehet belátniuk a profik munkájába.
A legújabb 8.0-ás főváltozata az Android operációs rendszernek Oreo elnevezésű. A fő változások között az újratervezett Settings menü, a megváltozott felhasználói kezelőfelület. Végre megérkeztek az olyan áhított fejlesztések, mint a kép-a-képben; az alkalmazkodó ikonok; az el nem olvasott értesítések ikonjai új lehetőségekkel. A Notification Dots, azaz értesítési pöttyök, ikonok szélein megjelennek pöttyök, megjelennek, ha az adott alkalmazásba értesítés futott be. Kétmilliárd havi aktív felhasználója van az Android mobilos operációs rendszereknek. Még mindig komoly szenvedés gyenge hardveren Androidot futtatni, ezért az Android Go az 512 megabájt RAM-os eszközökön is gördülékeny lesz, 1 GB RAM mellett és alatt ez a rendszer kerül majd alapból a telefonokra. A későbbiekben az Android Go veheti át az egész platform szerepét. Az adat-tömörítés és -takarékoskodás alapból része lesz. Érkezik a YouTube Go is, amivel például egyszerű, állóképes betekintést lehet szerezni a videókba, WiFi-n azokat menteni, majd út közben, a mobilnet használata nélkül visszanézni.
