60 éve történelmet ír a NASA azzal hogy óriási távolságokba juttatja el szondáit. A New Horisons pillanatnyilag 3,5 milliárd mélföldre van, elhagyta a Plutót 2015-ben.
A NASA asztronautái abbéli küldetésükben, hogy felfedjék az unvierzumot, mindeddig óvatossan, forrósága miatt kihagyták a talán legfontosabb tényezőt, a Napot. Ám, mostmár úgy tűnik, mégsem félnek ettől az egymillió fokos gázóriástól. Május 31-én bejelentették, hogy az új Parker napszonda lesz az első emberi kéz készítette gépezet amely meg fogja érinteni a Napot. A 10 láb magas úrsikló a Földet 2018 nyarán hagyja el és 3,8 millió mérföld megtétele után hétszer közelebb kerül a Naphoz mint bármely korábbi.
A Parker szonda lesz az első amely behatol a Nap koronájába, ám nem áll meg ott. Az 1,5 milliárd dolláros hajó 2025 júniusáig folytatni fogja napkörüli utazását 24 önálló behatolási próbálkozást kísérel meg a 88 napon át tartó napkörüli küldetése során 450 ezer mérföld per óra sebességgel száll majd. Ami pont elegendő arra, hogy hozzávetőlegesen, a Philadelphia-Washington D.C. távot egyetlen másodperc alatt tegye meg, a TIME szerint.
A hajónak 4,5 colos szén alapanyagú védőburka lesz és kamerája is. Ám a remek felvételek mellett a küldetés válaszokat is fog adni különféle tudományos kérdésekre a csillaggal kapcsolatban, amelyekre régóta keresik a tudósok a válaszokat. Többek között azt megtudhatják majd, hogy miért forróbb a napkorona magától az égitest felületétől. A küldetést és a szondát dr. Eugene Parker a Chicago Egyetem professzorának tiszteletére nevezték el aki 1958-ban sikeresen megállapította a napszél létezését. A küldetés minden korábbinál pontosabb magyarázatokat fog adni a csillagok működésével kapcsolatban.
