2026. június 25., csütörtök

Kékfény

Šarić kitálal(?)

A belgrádi különleges bíróságon holnap a védelem bemutatásával folytatják a Darko Šarić drogbáró és még további 17 vádlott elleni eljárást. Azzal vádolják őket, hogy legalább 22 millió kokaincsempészetből származó eurót mostak tisztára termőföldek és vállalatok megvásárlásával, valamint különböző állami vállalatok privatizációjával.

Betörtek a Paulinumba

Ismeretlen tettesek betörtek a szabadkai Paulinum Püspökségi Klasszikus Gimnázium épületébe, ahonnan műszaki felszerelést vittek magukkal. Mint azt Miocs József a gimnázium igazgatója elmondta, a betörésre szerdán, a kora reggeli órákban került sor, 2 és 3 óra között, amikor az ismeretlen tettesek bementek a gimnázium udvari ajtaján.

Jasna Matić harminc napos előzetes letartóztatásban

A költségvetés megkárosításának alapos gyanúja miatt szerdán letartóztatott Jasna Matić, a Mirko Cvetković által vezetett kormány távközlési minisztere és a Szerbiai Befektetés- és Kivitelösztönző Ügynökség (SIEPA) korábbi igazgatója számára csütörtökön az ügyész harminc napos előzetes letartóztatást kért, amit az ügyben illetékes belgrádi bíróság jóváhagyott. Matić mellett a SIEPA további vezetőit: Božidar Laganint, Vesna Perićet és Bojan Jankovićot is előzetes letartóztatásba helyezték.

Letartóztattak több niši igazgatót

A niši rendőrség szerdán előzetes letartóztatásba helyezte Branislav Jovanovićot, az Építési Igazgatóság igazgatóját, Miodrag Breškovićot, az igazgatóság volt igazgatóját, valamint helyettesét, Branislav Jocićot és Dragan K-t, a vállalat jogi tanácsosát. Rajtuk kívül előállították még Gorica Mitićet, a városi távfűtőművek (Toplana) volt igazgatóját, és helyettesét, Milan Ogrizićet, Zoran B.

Spórolt pénzből vett Bentley-t

A belgrádi különleges bíróságon kedden a bizonyítékok bemutatásával folytatták a Darko Šarić és klánja elleni pert. Az ügyészség az írott bizonyítékokat, hamis útleveleket, elkobzott mobiltelefonokról, fegyverekről és pénzről készített dokumentumokat mutatta be.