A szerbiai polgárok és a gazdasági szereplők az ePlati rendszeren keresztül elektronikusan is befizethetik az állami szervek eljárásaihoz kapcsolódó illetékeket és díjakat, így nincs szükség arra, hogy a befizetés igazolására utólag hitelesített befizetési szelvényt nyújtsanak be.
A Helyi Gazdaságfejlesztési Nemzeti Tömörülés (NALED) tájékoztatása szerint jelenleg a felhasználók elektronikus úton általános befizetési szelvényt hozhatnak létre, amelyet saját maguk töltenek ki. A tervek szerint 2027-től a rendszer teljesen automatizált lesz: a kiválasztott szolgáltatás alapján automatikusan megjeleníti a befizetéshez szükséges adatokat és az összeget.
Az elektronikus fizetéshez az ePlati rendszerben (www.plati.euprava.gov.rs) az általános befizetési szelvény (opšta uplatnica) lehetőséget kell kiválasztani, majd megadni a szükséges adatokat. A rendszer ezt követően egyedi hivatkozási számot generál.
Nyitókép: Pixabay



