A közlekedési rendőrség igazgatósága közölte, hogy április 9. és 12. között országos, fokozott közlekedésrendészeti ellenőrzést tartanak. A rendőrök minden fontosabb útszakaszon jelen lesznek, és elsősorban azokra a szabálysértésekre összpontosítanak, amelyek a legsúlyosabb balesetekhez vezetnek.
Az igazgatóság külön felhívta a figyelmet a gyermekek és a gyalogosok védelmére. Arra kérik a járművezetőket, hogy csökkentsék a sebességet, különösen a gyalogátkelők közelében, ne vezessenek alkohol vagy más tudatmódosító szer hatása alatt, és tanúsítsanak fokozott körültekintést, ha gyermek is utazik az autóban.
Az ellenőrzések során kiemelten figyelik a gyorshajtást, az ittas vagy bódult állapotban történő vezetést, a biztonsági öv használatának elmulasztását, valamint a gyalogátkelőhelyeknél elkövetett szabálysértéseket.
Mint hangsúlyozzák: az akció célja nem a büntetés, hanem a közlekedésbiztonság javítása és a balesetek számának csökkentése.
Nyitókép: Pixabay



