2026. június 28., vasárnap

Megállították az ammóniaszivárgást Gučán

A lakosságot éjszaka SMS-ben figyelmeztették

Sikerült megállítani az ammóniaszivárgást Gučán, több lakost pedig orvosi vizsgálatra küldtek – jelentette reggel a Szerbiai Rádió és Televízió (RTS).

Az éjszaka folyamán a Belügyminisztérium SMS-ben figyelmeztette a lakosságot, hogy éjfél után 50 perccel baleset történt, amelynek következtében ammónia szivárgott Guča területén.

Az üzenetben arra kérték a polgárokat, hogy tartsák zárva otthonaik ablakait és ajtóit, nedves ruhával takarják el orrukat és szájukat, valamint védjék légzőszerveiket.

Az RTS čačaki tudósítója arról számolt be, hogy nem hivatalos, egyelőre meg nem erősített információk szerint időközben sikerült elállítani az ammóniaszivárgást.

Magyar ember Magyar Szót érdemel

Nyitókép: Illusztráció/Pixabay