2026. június 25., csütörtök

A Batut is figyelmeztetést adott ki

A következő tíz napban rendkívüli hőség várható Szerbiában

A Batut Közegészségügyi Intézet figyelmeztetése szerint a következő tíz napban hőhullám várható Szerbiában.

A legkritikusabb időszak június 26. és 30. között lesz egyes körzetekben, ahol a nappali csúcshőmérséklet elérheti a 35–37 fokot.

A rendkívüli meleg különösen az érzékeny csoportokra jelent veszélyt, így a kisgyermekekre, a várandós nőkre, az idősekre, a krónikus betegekre, valamint azokra, akiknek sérült a bőrük.

Az emberi egészség szempontjából az Egészségügyi Világszervezet meghatározása szerint hőhullámról akkor beszélünk, ha legalább három egymást követő napon keresztül a napi maximumhőmérséklet meghaladja az adott területre meghatározott kritikus értéket.

A Köztársasági Hidrometeorológiai Intézet (RHMZ) szintén figyelmeztetést adott ki: Szerbia területén június 26-tól, péntektől egészen július 2-ig rendkívül magas hőmérsékletekre kell számítani.

A holnap kezdődő hőhullám az ország nagy részén a hétvégén és a jövő hét első napjaiban is kitart. Az előrejelzések szerint a legmagasabb nappali hőmérséklet helyenként a 39 fokot is elérheti.

Magyar ember Magyar Szót érdemel

Nyitókép: Illusztráció/Pixabay