A Batut Közegészségügyi Intézet figyelmeztetése szerint a következő tíz napban hőhullám várható Szerbiában.
A legkritikusabb időszak június 26. és 30. között lesz egyes körzetekben, ahol a nappali csúcshőmérséklet elérheti a 35–37 fokot.
A rendkívüli meleg különösen az érzékeny csoportokra jelent veszélyt, így a kisgyermekekre, a várandós nőkre, az idősekre, a krónikus betegekre, valamint azokra, akiknek sérült a bőrük.
Az emberi egészség szempontjából az Egészségügyi Világszervezet meghatározása szerint hőhullámról akkor beszélünk, ha legalább három egymást követő napon keresztül a napi maximumhőmérséklet meghaladja az adott területre meghatározott kritikus értéket.
A Köztársasági Hidrometeorológiai Intézet (RHMZ) szintén figyelmeztetést adott ki: Szerbia területén június 26-tól, péntektől egészen július 2-ig rendkívül magas hőmérsékletekre kell számítani.
A holnap kezdődő hőhullám az ország nagy részén a hétvégén és a jövő hét első napjaiban is kitart. Az előrejelzések szerint a legmagasabb nappali hőmérséklet helyenként a 39 fokot is elérheti.
Nyitókép: Illusztráció/Pixabay



