2026. június 24., szerda

Bejegyezték a Vajdasági Magyar Újrakezdést

Megtörtént a Vajdasági Magyar Újrakezdés bejegyzése – jelentette be Rózsa Zsombor, a szervezet koordinációs testületének elnöke. Elmondása szerint a bejegyzési kérelmet még május 28-án nyújtották be az illetékes hatóságokhoz.

Rózsa Zsombor emlékeztetett arra, hogy egy korábbi televíziós vita során fantomszervezetnek nevezték a Vajdasági Magyar Újrakezdést, ugyanakkor hangsúlyozta, hogy egy civil összefogásról van szó.

– Mától hivatalosan is alternatívája vagyunk a VMSZ-nek, és azt az ellenzéket fogjuk képviselni, amely legitim, hiteles és szakmai alapokra helyezi az érdekképviseletünket – fogalmazott Rózsa Zsombor.

Magyar ember Magyar Szót érdemel

Nyitókép: Forrás: Facebook