2026. június 17., szerda

Húszmillió dinár a belcsényi vízellátási gondok szanálására

A Vajdasági Kormány 20 millió dinárt különített el egy új kút megépítésére a belcsényi Duna víznyerőhelyen annak érdekében, hogy javítsa Dombó (Rakovac), Belcsény (Beočin) és Cserög (Čerević) vízellátását.

A tartományi kormány közleménye szerint a három településen él a belcsényi község lakosságának több mint 80 százaléka. A térségben a nyersvíz elégtelen utánpótlása miatt korlátozásokat vezettek be a vízellátásban. A helyi önkormányzat már korábban lépéseket tett a probléma enyhítésére: a helyi vízmű területén egy új kutat épített, amelynek tervezett kapacitása másodpercenként legfeljebb tíz liter víz.

A most támogatott beruházás keretében a Duna víznyerőhelyen egy újabb, másodpercenként hét–tíz liter kapacitású kutat létesítenek. A tartományi kormány szerint ezzel jelentősen növekedhet a rendelkezésre álló vízmennyiség, ami stabilabb vízellátást biztosíthat a lakosság számára, valamint zavartalanabb működést tehet lehetővé a közszolgáltatások és a gazdasági szereplők számára Dombón, Belcsényben és Cserögön.

Magyar ember Magyar Szót érdemel

Nyitókép: A most támogatott beruházás keretében a Duna víznyerőhelyen egy újabb, másodpercenként hét–tíz liter kapacitású kutat létesítenek (Fotó: Pixabay.com)