A néhai szabadkai püspök, msgr. Slavko Večerin temetése szeptember 1-jén, csütörtökön 18.00 órai kezdettel lesz a szabadkai székesegyházban. A gyászmisét msgr. dr. Német László SVD, nagybecskereki püspök és a Szent Cirill és Metód Nemzetközi Püspöki Konferencia elnöke vezeti, aki magyar nyelven prédikál, msgr. Stanislav Hočevar SDB, belgrádi érsek és metropolita pedig horvát nyelven – áll a Szabadkai Egyházmegye közleményében.
A néhai püspök koporsója a temetés napján 12 órától lesz kihelyezve a székesegyházban, ahol 17.30 óráig lehetőség nyílik a személyes imára és a gyászkönyvbe való bejegyzésre. Szabadka város egyes plébániáinak hívei a gyászmise kezdetéig imáikkal fognak virrasztani az elhunyt ravatala mellett.
A székesegyház kriptájának helyhiánya miatt arra kérik a plébániákat, intézményeket és magánszemélyeket, hogy ne vigyenek virágot, hanem imáikkal fejezzék ki tiszteletüket.
Parkolás:
• érsekek, püspökök, tartományfőnökök és megbízottak részére a püspökség udvarán (bejárat a József Attila utca 2. felől).
• az egyházak és vallási közösségek, a kormány, a diplomáciai kar és a társadalmi intézmények képviselői számára a székesegyház és a szeminárium között (Nikola Kujundžić utca).
• a papság és mindenki más a püspökség épülete előtt lévő Szent Teréz tér egész területén (Fasizmus áldozatainak tere) (12.00–20.00 óráig ingyenes a parkolás) vagy a Szabadegyetem közelében.
Ülésrend a székesegyházban:
• a templomhajó jobb oldalán lévő székek és padok a papság számára vannak fenntartva.
• a templomhajó bal oldalán található padok az egyházak, vallási közösségek, kormányzat, a diplomáciai kar és a szociális intézmények képviselői, a szerzetesnővérek, valamint a rokonok és barátok számára vannak fenntartva.
• mindenki részére elérhető lesz a protokollszemélyzet, akik elkalauzolják őket a számukra fenntartott helyekre.
• azoknak a híveknek, akik nem férnek be a székesegyházba, a szertartás közvetítése videófalon és kihangosításon keresztül biztosítva lesz a székesegyház melletti területen.
A temetési szertartás után a Szabadkai Egyházmegye az érsekeket, püspököket, papságot, szerzeteseket, szerzetesnővéreket, megbízottakat kíséretükkel, papnövendékeket, a Püspöki Hivatal munkatársait, a protokoll személyzetét és a kórustagokat, valamint a kormány, a diplomáciai kar és a szociális intézmények képviselőit fogadásra invitálja a közeli Spartak étterembe (Petőfi Sándor u. 8).



