Az EU által támogatott tárgyalások során Szerbia beleegyezett, hogy megszünteti az adminisztratív határon való belépés és a kilépés során kért dokumentumokat azok számára, akik koszovói személyi okmányokkal rendelkeznek, ugyanakkor Koszovó is egyetértett azzal, hogy nem fogja ezeket bevezetni azok számára, akik szerb személyigazolvánnyal rendelkeznek – jelentette be Josep Borrell, az EU külügyi és biztonságpolitikai főképviselője Twitter-bejegyzésében.
Hozzátette, hogy ennek köszönhetően sikerült megegyezésre jutniuk a feleknek.
– A koszovói szerbek, valamint minden polgár a személyigazolványukkal szabadon utazhatnak Szerbia és Koszovó között. Az EU erre vonatkozó biztosítékot kapott Albin Kurti koszovói kormányfőtől – jelentette be Borrell.
– Ez egy európai döntés. Gratulálok mindkét vezetőnek – tette hozzá Borrell.



