2026. június 27., szombat

Fogy az áramfejlesztő, mint a cukor

Mintegy 200 százalékkal nőtt az aggregátorok eladási mutatója Szerbiában az idén nyáron – közli a 021 hírportál a Szerbiai RTV információira hivatkozva. Vannak olyan polgárok is, akik kénytelenek sorban állni az üzletek előtt, hogy megfelelő készülékhez jussanak, de olykor várólistákat is készítenek a kereskedők a közmédia tudósítása szerint.

Annak ellenére, hogy az illetékesek azt hangoztatják, nem kell áramellátási problémákra számítanunk, azok, akiknek az elektromos energiától függ a munkájuk, vagy a fűtésük, szeretnék bebiztosítani magukat. A készülékek ára pár száztól több tízezer euróig is terjedhet. Az általuk termelt áram is drágának számít, mivel az üzemanyagárak is drasztikusan emelkedtek.

Magyar ember Magyar Szót érdemel