2024. május 13., hétfő
U18-AS EB

Dánia lemosva

Egyetlen negyed alatt eldöntötte a Dánia elleni nyolcaddöntős mérkőzését Szerbia a niši korosztályos fiú-Európa-bajnokságon.

Bogoljub Marković (16) és társai tíz perc után 23:12-re vezettek, majd tovább növelték a tempót, és a nagyszünetben már 51:28-cal jártak élen.

A 24:6-ra lehozott harmadik periódussal aztán kiütésessé tették a diadalt, amelynek a végére száz pont fölé jutottak (107:62) remek csapatteljesítménnyel, hiszen minden játékos legalább 3 pontot tett a közösbe.

Ismét Bogoljub Marković volt a legjobb szerb (Fotó: FIBA)

Eredmények, nyolcaddöntő: Németország–Svédország 93:77, Törökország–Litvánia 76:72, Görögország–Finnország 88:70, Spanyolország–Csehország 77:64, Franciaország–Lengyelország 94:54, Izrael–Horvátország 84:66, Szlovénia–Olaszország 86:73, Szerbia–Dánia 107:62. A negyeddöntőben: Törökország–Spanyolország, Németország–Görögország, Franciaország–Szlovénia, Izrael–Szerbia. B divízió, 5. forduló, B csoport: Szlovákia–Montenegró 82:78, Magyarország–Albánia 56:48, Bosznia-Hercegovina–Grúzia 93:74. A csoport végeredménye: Szlovákia és Montenegró 9, Magyarország és Bosznia-Hercegovina 8, Grúzia 6, Albánia 5 pont.

Nyitókép: Ismét Bogoljub Marković volt a legjobb szerb (Fotó: FIBA)