U17-ES EB

Nem volt válasz a harmadik lengyelre

Búcsúzott a magyarországi korosztályos Európa-bajnokságtól Szerbia csapata, amely a Telkiben megrendezett negyeddöntőben 3:2 arányban maradt alul Lengyelországgal szemben. A kis Sasok kétszer is felálltak a lengyel vezetést követően: Krzyzanovski (4.) találatát Vukojević (51.), Mikolajewski vitathatóan megítélt büntetőjét (62.) Subotić (70.) egalizálta ki. A második félidőben nagyobb fölényt gyakorló szerbek azonban a hajrában újfent kapituláltak, amikor ígéretes szabadrúgást kaptak a lengyelek, Rejczyk pedig védhetetlenül tekert a hálóba (89.). A lengyelek elődöntős ellenfelei a Svájcot tizenegyesekkel kiütő németek lesznek, a másik ágon viszont a spanyolok az írek ellen érvényesítették a papírformát, a franciák pedig minimális eredménnyel húzták be az angolok elleni derbit.

Jelenet a lengyel–szerb meccsről (Fotó: FSS)

U17-es Eb, negyeddöntő: Németország–Svájc 1:1, tizenegyesekkel 3:2, Lengyelország–Szerbia 3:2, Franciaország–Anglia 1:0, Spanyolország–Írország 3:0.