2024. április 16., kedd
ROMÁN KUPA

Megvédte címét a Sepsi

Szerdán este a nagyszebeni Városi stadionban rendezték meg a román kupa döntőjét, ahol a tavalyi győztes Sepsi OSK ellenfele a kolozsvári Universitatea csapata volt. A remek iramú első félidőben a kolozsvári együttes játszott veszélyesebben, a fekete mezesek ugyanis két alkalommal is eltalálták a kapufát, míg a sepsiszentgyörgyiek előtt a legnagyobb lehetőség a félidő hajrájában adódott, amikor Safranko veszélyes lövését bravúrral védte a kolozsvári kapus. A folytatásban már kevesebb helyzet adódott a kapuk előtt, és mivel Safranko fejese után a labda teljes terjedelmével nem jutott túl a gólvonalon, így a rendes játékidőben nem született gól, majd az azt követő 2×15 perces ráadásban sem. A 0:0-s döntetlenre végződő százhúsz perces csata után így tizenegyesek döntöttek a kupa sorsáról, a büntetőpárbaj hőse pedig Niczuly Roland, a Sepsi csapatkapitánya lett, a kézdivásárhelyi születésű kapus ugyanis három büntetőt is hárított az ellenfél hét kísérletéből, így csapata 5:4 arányban megnyerte az idegek csatáját, és a tavalyi év után az idén is ők emelhették magasba a román kupa győztesének járó serleget. A remek hangulatú nagyszebeni döntőn jelen voltak délvidéki szurkolók is, akik között ott volt Zsemberi János, a topolyai TSC első embere is.