VÍZILABDA

Újvidéki dupla Belgrádban

A székvárosi Vojvodina együttese a döntő második mérkőzésén is legyőzte a Crvena zvezdát, így két meccs alatt eldöntötte a párharcot. A belgrádiak az első félidőben még lépést tudtak tartani az újvidékiekkel, Slađana Drezgić lányai a harmadik negyedben viszont megrázták magukat, az ellenfél hibáit ügyesen kihasználva két góllal elléptek és a lefújásig meg is őrizték előnyüket. A piros-fehérek ezúttal is kemény ellenfélnek bizonyultak, ha jobban kihasználják az emberelőnyös helyzeteiket, akkor szorosabbá tehették volna a párharcot, így azonban a Vojvodina nemcsak a döntő meccseit tekintve duplázott, de a kupa után a bajnokságot is megnyerte. Drezgićéknek ez zsinórban a harmadik sikerük, a következő szezonban várhatóan a nemzetközi kupaporondon is fellép a csapat.

Női Szuperliga, döntő, 2. mérkőzés: Crvena zvezda–Vojvodina 8:10 (3:4, 3:2, 1:3, 1:1) (az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 0:2). A 7. helyért, 1. mérkőzés: Vračar–Taš 2000 14:14 (3:3, 3:3, 2:4, 6:4) – ötméteresekkel: 17:19 (az állás: 0:1).