BIRKÓZÁS

Nemes Viktor keményen kalapált

A dániai Nykøbingben a hétvégén rendezték meg a rangosnak számító Thor Masters elnevezésű nemzetközi kötöttfogású versenyt, amelyen 23 ország 265 versenyzője lépett fel. A szerbiai csapat kiválóan szerepelt, hiszen három érmet nyert, közülük is a legfényesebbet Nemes Viktor (77 kg), aki hat győztes meccsel állhatott fel a dobogó legfelsőbb fokára. Rajta kívül Nagy Szebasztián (67 kg) öt győzelemmel bronzérmes lett, s ilyen medált érdemelt ki a szerb csapat újonca, a honosított orosz Georgij Tibolov (60 kg) is. Zurabi Datunasvili (87 kg) sem állt messze a végső sikertől, de ő három győztes meccs után kisebb sérülés miatt visszalépett. A szerb csapat így Magyarország és Németország mögött a harmadik helyen végzett csapatban.

A magyarok egyébként nyolc érmet, köztük öt aranyat nyertek, s minden bizonnyal eldőlt az is, hogy a 87 és a 97 kilós súlycsoportban ki indulhat az április derekán kezdődő zágrábi felnőtt-Eb-n. Takács István a 87 kilogrammosok döntőjében 2:1-re legyőzte a két hete az U23-as kontinensviadalon aranyérmes Losonczi Dávidot, az év elején súlycsoportot váltó Lévai Tamás pedig Szőke Alexet múlta felül hasonlóan kiélezett küzdelemben (2:2) a 97-es fináléban, így várhatóan a két győztes indulhat majd a horvát fővárosban. A magyar csapatból Torba Erik (60 kg), Lévai Levente (72 kg), és Szilvássy Erik (82 kg) is első helyen zárt, míg a 130 kilós Vitek Dárius bronzéremmel térhet haza.
A szerb válogatott Dániából Porečre utazott el edzőtáborba, ahol tíz nemzet válogatottja április 10-éig készül az Eb-re.

Nemes Viktor (a dobogó tetején) kiváló formája biztató jel az Európa-bajnokság előtt

Pék Zalán a torna legjobbja

Szabadkán szombaton rendezték meg a 17. Refik Memišević Brale-emléktornát, amelyen 8 ország kadétjai mérték össze erejüket és tudásukat. A fiúk mezőnyében a zentai Pék Zalánt választották meg a torna legjobbjának, csapatban pedig Magyarország 185 ponttal nyert a 167 pontos Szerbia előtt.

Győztesek, fiúk, 45 kg: Petro Zsitovoz (magyarországi). 48 kg: Viktor Postika (moldovai). 51 kg: Dragos Draga (román). 55 kg: Makszim Sarmanov (moldovai). 60 kg: Gáspár Bálint (magyar). 65 kg: Pék Zalán (szerbiai). 71 kg: Zsuzsor Dominik (magyar). 80 kg: Dušan Stokić (szerb). 92 kg: Gabriel Stan (romániai). 110 kg: Szilágyi Dániel (magyar). Lányok, 49 kg: Ivana Gajić (szerb). 57 kg: Milica Sekulović (szerb). 65 kg: Púp Viktória (magyar). 73 kg: Veronika Vilk (horvát).

U13-as tartományi bajnokság Magyarkanizsán

Magyarkanizsán a Vajdasági Birkózóakadémia csarnokában rendezték meg az U13-as korosztály részére Vajdaság bajnokságát, amelyen 15 klub 98 birkózója lépett szőnyegre. A fiúknál a bajnoki címet a zombori Radnički, a lányoknál a felsőhegyi Hercules szerezte meg.

A bajnokok, illetve a felsőhegyi Hercules, a magyarkanizsai Potisje, a nagybecskereki Proleter, a szabadkai Spartacus és a Zenta érmesei, fiúk, 31 kg: 1. Dragan Tankosić (Spartacus), 2. Željko Berkec (Hercules), 3. Pernyés Bence (Potisje). 34 kg: 1. Horvát Ádám (Zenta), 2. Pavle Radivojević (Proleter), 3. Pék Tamás (Zenta) és Vuk Crnobrnja (Spartacus). 37 kg: 1. Sulyok Marcel (Potisje), 3. Olajos Dominik (Zenta) és Nikola Trninić (Potisje). 40 kg: 1. Mirko Rkman (Soko), 3. Fodor Dominik (Hercules). 44 kg: 1. Mateja Čenejac (Dinamo), 3. Pásztor Marcel (Hercules). 48 kg: 1. Habi Dávid (Potisje), 3. Aleksa Lečić (Proleter). 54 kg: 1. Dušan Nagulov (Soko), 3. Luka Reljin (Proleter). 60 kg: 1. Fodor Martin (Zenta), 3. Kapitány Viktor (Potisje) és Aleksa Gaborov (Proleter). 70 kg: 1. Nemanja Vakarov (Proleter), 3. Dimitrije Kuzmanov (Proleter) és Gubi Áron (Potisje). 85 kg: 1. Uroš Grba (Soko), 3. Bővíz Noel (Zenta) és Ivan Hučok (Proleter). Lányok, 38 kg: 1. Kolompár Dianna (Hercules). 45 kg: 1. Szabó Nikoletta (Hercules). 55 kg: 1. Sós Fanni (Hercules), 2. Korom Réka (Potisje).