SZABADKAI SPORTHÍREK

Asztalitenisz Hajdújáráson

Szombaton Hajdújáráson asztalitenisz-tornát tartottak, melyen mintegy harmincan álltak asztalhoz. Az amatőrök mezőnyében az első helyet a horgosi Mihálovity Szabolcs szerezte meg, a második helyen a hajdújárási Kovács Krisztián, a harmadikon a szintén helybeli Dara Dániel végzett. A profik versengéséből az orosz Venjamin Sitikov került ki győztesen, a második helyen a szabadkai Jovan Marković, a harmadikon a palicsi Lenner Csaba végzett.

A hajdújárási asztalitenisz-torna résztvevői (a szerző felvétele)

A Spartacus súlyemelői tíz érmet nyertek Zomborban Vajdaság felnőttbajnokságán. Az első helyen Tina Alijević (59 kg), Kohanec Enikő (76 kg), Ines Hadžibegović (81 kg), Hődör Patrik (73 kg) és Kajdocsi Tamás (+109 kg) végzett, Csikós Ljiljana (71 kg), Bencsik Masa Balázs (73 kg), Vukov Marin (81 kg), Pecze Mihály (89 kg) és Makai Attila (96 kg) pedig ezüstérmet szerzett. A verseny egyben az országos csapatbajnokság 1. fordulója is volt, melyet követően a férfiaknál a bácsi Hercules áll az élen, megelőzve a Spartacust és a Partizant. A nőknél Partizan, Spartacus, zombori Radnički pillanatnyilag az első három csapat sorrendje.

Šiden rendezték meg a szerb kupa első futamát, melyen a Spartacus kerékpározói is nyeregbe szálltak. A 2300 méter hosszú körpályán minden korosztály versenyzői küzdöttek a helyezésekért. A szabadkai csapat legsikeresebb versenyzőjének Kőrösi Miklós bizonyult, aki Masters C kategóriában állhatott fel a dobogó harmadik fokára. A serdülők 46 km-es távján Perčić Nikolina a lányok, Vuk Trišić pedig a fiúk mezőnyében ért 5. helyen célba, míg Perčić Ivan a 8. helyen zárt. A fiatalabb felnőttek (23 éven aluliak) között Mihajlo Bolić a 7. helyen teljesítette a 80,5 kilométeres távot.

Férfi kosárlabda, I. liga, 26. forduló: Spartacus–Zlatibor 92:91, Sloga–Novi Pazar 70:79, Versec–Metalac 86:82, Mladost–Zdravlje 68:84, OKK Beograd–Čačak 94 102:70, Dunav–Kolubara 95:96, Dynamic–Tamiš 86:88, Sloboda–Vojvodina 83:95. Az élcsoport: Metalac 45, Spartacus 45, Zlatibor 45, Vojvodina 44 ponttal stb.

Férfi kézilabda, Szuper B liga, 15. forduló: Apatin–Spartacus 19:26, Crvenka–Vrbas 26:35, Lavovi–Hercegovac 26:21, Smederevo–Kolubara 30:27, Inđija–Szivác 38:32, Ub–Sinđelić 35:26. Az élcsoport: Ub 24, Smederevo 23, Spartacus 20, Vrbas 19 ponttal stb.

Nyitókép: A hajdújárási asztalitenisz-torna résztvevői (a szerző felvétele)