ÚSZÁS

Bajnok a Shark

Befejeződött a 2022-es országos téli medencés hosszútávúszó-versenysorozat, amelynek négy fordulóját Szabadkán, hármat Óbecsén rendeztek meg 24 klub 142 úszójának részvételével. Az ünnepélyes eredményhirdetésre Óbecsén került sor. Az idényt remekül zárta a magyarkanizsai Shark Úszóklub, mivel összesített csapatversenyben az első helyen végzett 21 142,5 ponttal. A második helyet a magyarkanizsai Kanizsa Úszóklub szerezte meg 17 806,25 ponttal, míg harmadik az óbecsei Swim Star Úszóklub lett 10 416,25 ponttal. Abszolút összetettben a nőknél az első Varga Réka (Swim Star, 1926,25 pont) lett, a férfiaknál pedig Stefan Nićin (Swim Star, 1731,25 pont) diadalmaskodott.

A Shark úszói az országos korosztályos versenyben összesen húsz érmet (7 arany, 10 ezüst, 3 bronz) nyertek. Országos bajnok lett Püspök Ákos, Ervin Beharović, Enis Beharović, Mészáros Kornél, Ana Pavlov, Molnár Sátai Adrienn és Tomin Zsuzsanna.

Nyitókép: A dobogós csapatok Óbecsén