Mentett a Bucks

Giannis 19 pontot szórt, mielőtt lesérült (Fotó: Beta/AP)

Nem történt meg az a csúfság a Milwaukeeval, amire az első három mérkőzés után reális forgatókönyv volt az NBA keleti főcsoportjának elődöntőjében: vagyis, hogy az alapszakasz győztese a rájátszás második körében söpréssel, 4:0-val essen ki a küzdelemből. A Miami ugyan ismét jobban kezdett, közelről és távolról is jól tüzelve 31:22-vel hozta le az első negyedet, de a Bucks egy gyors 8:0-s futással visszakapaszkodott, innentől pedig már nem engedte távol magától a Heatet. Tette ezt annak ellenére, hogy szupersztárja, Giannis Antetokounmpo a második játékrész elején egy betörés alkalmával ismét meghúzta jobb lábfejét, ami miatt a görög fenomén a meccs hátralévő részében nem térhetett vissza a parkettre – előtte 11 perc alatt 19 pontig jutott, remélhetőleg az ötödik meccsen újra bevethető lesz… A felek váltott vezetéssel haladtak a hajráig, amelyben utoljára DiVincenzo idegőrlő pillanatban, 106:107-nél, 2 másodperccel az órán, csupán felemásan büntetőzött. Az így elért hosszabbításban végig megharcolt támadások következtek, végül Khris Middleton 6 másodpercnél bevágott triplája (116:112) bizonyult sorsdöntőnek. Az All Star-játékos 36 ponttal a mérkőzés legjobbja lett, a túloldalon szokás szerint kiegyensúlyozott csapatteljesítménnyel szolgált a Heat, Bam Adebayóval (26-12-8) az élen.

Nyugaton rapszodikus mérkőzésen egyenlített a Lakers. LeBron Jamesék (28) a második negyed első perceiben már 21 ponttal vezettek (42:21), de a Rockets szívós küzdelemmel már a következő periódus végére fordított (90:92). A zárónegyedben aztán Jamesék kemény védekezéssel 17 ponton tartották Hardenéket (27), amivel megalapozták győzelmüket. A meccs legeredményesebb játékosa a 34-ig jutó Davis volt.

NBA, elődöntő, kelet: Miami–Milwaukee 107:107, h. u. 115:118 (3:1). Nyugat: LA Lakers–Houston 117:109 (1:1).