Miamiban meglepetésre készülnek

Gianniséknak nem lesz könnyű dolguk a Heat ellen

A 40:29-es első negyed után talán kevesen gondolhatták, hogy a Miami képes lesz beleszólni a mérkőzésbe, a Heat végül mégis viszonylag simán, 11 ponttal verte az alapszakaszgyőztes Milwaukeet az NBA keleti főcsoportjának elődöntőjében. Giannis Antetokounmpóék nem tudták megtartani a vezetést, a Miami szívós csapatmunkával a félidőre fokozatosan visszaküzdötte magát (63:60), a harmadik negyed derekán átvette az irányítást, amelyet már nem engedett ki. Az alacsonyabban rangsorolt gárda sikerének kulcsa Antetokounmpo levédekezése volt, a „görög szörnyet” 36 perc alatt magához képest halvány 18 ponton tartották (18-10-9), ami egyértelműen kevésnek bizonyult. A győztesnél a veterán Jimmy Butler 40 ponttal emelkedett ki.

Nyugaton az első körben a Denver–Utah mellett még egy párharc jutott el a hetedik mérkőzésig, hiszen az Oklahoma szoros végjátékban legyűrte a James Harden (32) fémjelezte Houstont.

Főcsoport-negyeddöntő, nyugat: Oklahoma–Houston 104:100 (3:3). Elődöntő, kelet: Milwaukee–Miami 104:115 (0:1).