A Miami a harmadik keleti továbbjutó

A Miami hétfőn negyedszer is nyert az Indiana ellen, így hibátlan teljesítménnyel, harmadikként jutott be az NBA keleti főcsoportjának elődöntőjébe. A floridai együttesben Goran Dragić 23 pontot szerzett, Bam Adebayo pedig 14 ponttal és 19 lepattanóval segítette csapatát, amely 2016 óta először jutott tovább a playoffban. Az alapszakaszgyőztes Milwaukee a párharc első mérkőzésén elszenvedett vereségét követően sorozatban harmadszor győzte le az Orlandót. Az előző idény legértékesebb játékosa (MVP), a görög Jannisz Antetokunmpo a 31 pontja mellett 15 lepattanót és 8 gólpasszt jegyzett.

Nyugaton az első kiemelt LA Lakersben LeBron James mindössze 28 percet töltött a pályán, de ennyi is elég volt neki, hogy csapata legjobbjaként 30 ponttal és 10 gólpasszal segítse gárdáját a Portland elleni újabb győzelemhez. A Los Angeles-iek így egy győzelemre vannak a továbbjutástól.

Az Oklahoma két vereség után kiegyenlítette a párharcot a Houston ellen: a Thunderben eddigi karrierje playoffcsúcsát érte el 30 pontjával Dennis Schroder.

Eredmények, rájátszás, negyeddöntő, keleti főcsoport: Orlando–Milwaukee 106:121 (1:3), Miami–Indiana 99:87 (4:0). Nyugati főcsoport: Oklahoma–Houston 117:114 (2:2), Portland–LA Lakers 115:135 (1:3).