És. A hetediken megpihent. Ő is. Vegyünk példát a Legnagyobbról. Hajtsuk le a mi fejeinket a kedvesünk kebelére, s adjunk Hálát. Békesség. Salom. Esz-szalám alejkum.*
*Mondd, Barátom, mi lehetne pihentetőbb, békésebb, mint érezni az Egyetlen – kinek szavai épp az imént állították párhuzamba a gyöngyöző sört és a gyöngyöző kacagást mint egymást időnként semlegesítő tényezőket a Földfeletti alatt – vállának s combjának érintését a meztelen bőrödön? Ha tudod a választ, nékem el ne áruld, mert nem vágyom ennél nagyobb Csodára semmiképp...



