Az újvidéki Városi Könyvtár telepi fiókja vendégül látta Bozóki Antal mgr. jogászt, aki kimerítő és sokoldalú tájékoztatót adott arról a két törvényről, amelyek némi eligazítást adnak a rehabilitálás lehetőségéről, illetve a vagyon visszaszármaztatás ügyében érdekeltek nyilvántartásba vételét körvonalazza.
Az újvidéki Városi Könyvtár telepi fiókja vendégül látta Bozóki Antal mgr. jogászt, aki kimerítő és sokoldalú tájékoztatót adott arról a két törvényről, amelyek némi eligazítást adnak a rehabilitálás lehetőségéről, illetve a vagyon visszaszármaztatás ügyében érdekeltek nyilvántartásba vételét körvonalazza. Míg az első alapján még elindítható az eljárás addig a másik alapján már nem lehet a nyilvántartásba vételt kérni. Mivel a két törvény csak nagy vonalakban érinti a szóban forgó kérdésköröket várni kell az új, részletesebb útmutatással biró törvények meghozatalára. Mindenesetre a pártoknak s a civil szervezeteknek nyomást kell gyakorolniuk a kormányra és a képviselőházra, hogy mihamarabb foglalkozzanak az üggyel. A szép számban megjelent, többnyire idős érintett érdeklődő megannyi kérdést tett fel melyre Bozóki úr kézzelfogható választ adott: a vagyon visszaszármaztatást a rehabilitációnak kell megelőznie, minden eset különálló s így is szükséges kezelni azt, az érdekeltek csak okmányokkal ellátott kérésükre várhatnak választ.



