2026. június 22., hétfő

Hagyományos, karácsonyi találkozó

A Magyar Szó sorsa, esetleges privatizálása, olvasottsága, rovatainknak, cikkeinknek tartalmi és nyelvi minősége, az újságírók, a foglalkoztatottak fizetése érdekelte a leginkább egykori kollégáinkat, napilapunk nyugdíjasait a tegnap szerkesztőségünk székházában megtartott hagyományos, karácsonyi találkozón.

Kókai Péter, főszerkesztőnk kiemelte, hogy az átszervezés után napilapunk alapító tulajdonosa a Magyar Nemzeti Tanács és egyelőre nem merült fel a lapunk eladása. Elismerte, hogy újságíróink kis bérért dolgoznak. Fizetésük átlag 20-25 ezer dinár, a szerkesztőké pedig 25-30 ezer dinár havonta, ami, sajnos, a lap minőségén is meglátszik.

Magyar ember Magyar Szót érdemel