Vajdasági középiskolás tanulók, egyetemi hallgatók és abszolvensek anyagi támogatása céljából az Újvidéki Diáksegélyező Egyesület évente két alkalommal – advent és a húsvét előtti nagyböjt idején – szervez hagyományos jótékonysági hangversenyt vendégszereplő kórusok, ének- és zenei együttesek részvételével.
A napokban, december 20-án a Keresztény Adventista Egyház újvidéki közössége újonnan felépült imaházában (Cirill és Metód u. 19.) a helybeli adventista gyülekezet és az ÚDE rendezett adventi-karácsonyi műsoros estet, amely teremavató ünnepély is volt.
A jótékonysági rendezvényt Ördög Róbert adventista lelkész nyitotta meg házigazdaként és főszervezőként. Méltatta az adventi várakozás, a karácsony és a szeretetszolgálat összefüggésének jelentőségét, illetve az együttlét és az ajándékozás örömét. Matuska Márton, az ÚDE elnökeként köszöntötte a nemes célok jegyében együttműködő szervezőket, szereplőket és látogatókat.
A Betlehemi csillag című műsoros karácsonyi hangversenyt adott a Keresztény Adventista Egyház hajdújárási Advent vegyes kara, női és férfikórusa. Körükben ifjú ének- és hangszerszólisták, valamint zenei együttesek léptek fel. Többek között felcsendültek a következő énekek: Csillagfényes éjszaka, Keljetek fel, alvó pásztorok! Csak egy kicsi fény kell, Hallod az angyalkarok zengnek! Hit, remény, szeretet. Többféle hangszer is megszólalt, a hangversenyt alkalmi énekszámokkal gazdagította az Újvidéken székelő ökumenikus szeretetszolgálat Veritas kórusa. A művészi teljesítményű rendezvény meghitt hangulatával felidézte a boldog karácsonyok egyházi és családi ünnepének az emlékét.



