2026. június 22., hétfő

A szeretet ünnepének jegyében

Tartalmas karácsonyváró gyermekelőadások a Petőfiben

Vasárnap az újvidéki Petőfi Sándor MME feldíszített nagyterme zsongó méhkasra emlékeztetett: a nézőtéren zsibongó, vidám gyermeksereg foglalt helyet. A felnőtt látogatók úgymond háttérbe szorultak, talpalatnyi helyet keresve. Zsongott a színpad is. Az egyesület hagyományos karácsonyváró műsorában óvodások, kis- és nagydiákok élvezték szerepüket és az énekszót, valamint a jutalmazó tapsot.

A feldíszített nagyterem zsongó méhkasra emlékeztetett (Fotó: Dávid Csilla)

Patarica Tímea középiskolás műkedvelő mondott köszöntőt a közelgő karácsony varázsában, a szeretet ünnepének jegyében. Ezt követően az irodalmi szakkör tagjai bemutatták A karácsonyfa története c. zenés árnyjátékot, a szakvezető, Kovács Smit Edit tanárnő ötletes összeállítását. Fodor Imola narrátor mesélt az erdőből elvágyódó magányos fenyőről, illetve a későbbi díszes karácsonyfa öröméről, bánatáról és újjászületéséről. A színpadi vetítővásznon mozgó árnyképeket a háttérben szereplő diákok személyesítették meg: Đaković Krisztina (a fenyőfa hangja), Gombár Csaba és Lea, Ládi Leonóra, Ladisics Adrianna és Nikola, Szerbák Anikó, Kalapáti Norbert és Nagy-Bata Lehel (a két utóbbi fiú gondoskodott a világításról is.)

Az esti rendezvényen sikeres gyermekelőadás volt a Karácsonyi mese c. dramatizáció is, Ladisics Melinda csoportvezető és rendező összeállítása. A szereplők színpadi képekben jelenítették meg a názáreti Szent Család történtét, kis Jézus születését, az örvendetes hírt hozó angyalok és a betlehemi csillag vezette pásztorok útját a háromkirályokkal. Felléptek: Ladisics Nikola, Takács Konrád, Gombár Csaba, Fülöp Mihály és Dávid, Forró Tamás, Tokári Norbert és Tivadar, Major Kristóf, Korom Igor, Ribár Tamás, Patarica Ildikó, Bágyi Brigitta, Fogarasi Csilla, Báthori Anita, Resnyák Szilvia és Krisztina, Rozgonyi Renáta és Hradecsni Barbara. Mindannyian élményszerű alakítást nyújtottak.

A színpadon felállított ékes karácsonyfát újvidéki (a Kamenski téri, limani, telepi és újtelepi) óvodások köszöntötték verssel és dallal, óvónőik körében. Kedvenc énekszámuk is visszhangzott a nagyteremben: Kiskarácsony, nagykarácsony...

Az örömteli műsor után a művelődési egyesület ajándékaként csomagokat osztottak a szereplőknek és a látogató gyerekeknek.

Magyar ember Magyar Szót érdemel