A szabadkai EmArt képzőművészeti műhely fiatal növendékei három nemzetközi rajzpályázaton is díjat szereztek munkáikkal, melynek átadására a napokban került sor.
Az indiai szabad témájú rajzpályázatra évente mintegy tízezer munka érkezik be, ebből összesen tíz érmet a szabadkai gyerekek szereztek meg, egy érmet és négy ezüstérmet pedig az EmArt tagjai kaptak. A japán pályázatra környezetvédelmi témában küldtek be munkákat, ahol a közel húszezer rajz közül Tyopity Krisztináé érdemelte ki az aranyérmet, míg a lengyelországi pályázaton, melyet tizedik alkalommal hirdettek meg, a tizennégyezer munka közül az egyik érmet Szobonya Tamara rajza nyerte el.



