2026. június 23., kedd

AZ ÚJVIDÉKI DIÁKSEGÉLYEZŐ EGYESÜLET (ÚDE) PÁLYÁZTOT HIRDET

segély megítélésére a 2008/2009-es tanévre.

Pályázhatnak:

1. Kitűnő és jeles tanulmányi eredményű, magyar anyanyelvű, Szerbia területén tanuló középiskolások,

2. Magyar anyanyelvű főiskolások és egyetemi hallgatók, akik magyar vagy szerb nyelven folytatják tanulmányaikat Szerbia területén.

Pályázni kizárólag a Pályázati jelentkezőlapon lehet. Lehívható a www.vmpe.org.yu honlapról, de beszerezhető a lent megadott telefon útján is a jelzett időben.

Jelentkezési határidő: október 10-e. A postán később feladott, a személyesen később átadott, valamint a hiányos pályázatokat nem vesszük figyelembe.

Általános tudnivalók:

- A pályázónak az ÚDE döntése ellen nincs fellebbezési joga.

- A pályázó köteles egy, a saját lakcímére megcímzett, postai bélyegzővel ellátott borítékot mellékelni. Mivel ennek hiányában nem értesíthetjük a pályázata kimeneteléről, így a jelentkezését nem vesszük figyelembe.

- A beküldött pályázatokat nem küldjük vissza.

- Előnyt élveznek az újvidéki és a környékbeli jelentkezők.

A pályázatokat az alábbi címre kérjük: VMPE, 21000 Újvidék / Novi Sad, Ćirpanova u. 54. A borítékon kötelező feltüntetni: ÚDE pályázat.

Felvilágosítást lehet kapni, az űrlapot be lehet szerezni hétfőtől péntekig 10 és 13 óra között a 021/541-964 vezetékes és a 063-18-64-621-es mobiltelefonon.

Tájékoztatjuk a közvéleményt, hogy ezúttal osztjuk ki azt a segélyösszeget, amelyet a Tartományi Jogalkotási, Közigazgatási és Nemzeti Kisebbségi Titkárság ítélt meg az ÚDE javára, valamint azt az összeget is, amelyet néhai Kovács Béla Amerikában, a közelmúltban elhunyt támogatónk végakarata szerint özvegye, Almaszt Bedroszián juttatott el az ÚDE címére, s amely összeg a koszorú- és virágvásárlásra szánt pénzből gyűlt össze az elhunyt búcsúztatóján.

Magyar ember Magyar Szót érdemel