A városi köztisztasági vállalat közölte, hogy dolgozói felkészülve várják az Exit fesztivál kezdetét, a Bölcsészettudományi Kar melletti kemping körüli rész higiéniájára mától július 16-áig ügyelnek (a táborban a szervezők figyelnek a tisztaságra).
A városi köztisztasági vállalat közölte, hogy dolgozói felkészülve várják az Exit fesztivál kezdetét, a Bölcsészettudományi Kar melletti kemping körüli rész higiéniájára mától július 16-áig ügyelnek (a táborban a szervezők figyelnek a tisztaságra). A tábor körül és a strandokon 130 szemeteskosarat állítottak fel ideiglenesen, ezeket naponta többször ürítik. Három nagy befogadóképességű konténert is elhelyeztek a környéken. A vár körüli takarításokban 70 szemetes vesz részt, ők négy seprőgépet, három kosárürítő kamiont és még néhány tehergépkocsit használnak. A várban 300 szemeteskukát szereltek fel. A tavalyi Exit fesztivál 4 napja alatt a Čistoća munkásai több mint 1000 köbméter hulladékot vittek ki a szeméttelepre, nagyjából ennyi termelődik egy nap alatt az egész városban. Legtöbb szemetet – jórészt műanyag poharakat és csomagolópapírt – a fesztivál főszínpada és a Dance aréna előtt szedtek össze.



