A Vajdasági Magyar Pedagógusok Egyesülete az idén is meghirdeti a Gion Nándor olvasási versenyt a középiskolás diákok számára. A versenyt 2024.
Újvidék
Nem tágított a tél 1954. január második felében.
A városi képviselő-testület keretében működő ünnepnap-meghatározó és díjodaítélő bizottság decemberben felhívást intézett a polgárokhoz, szervezetekhez, munkaközösségekhez, hogy tegyenek javaslatokat arra vonatkozóan, hogy kit szeretnének kitüntetni a város Februári Díjával. A rangos elismerést hagyományosan február 1-jén adják át, annak emlékére, hogy Mária Terézia osztrák császárnő és magyar királynő 1748-ban ezen a napon nyilvánította Újvidéket szabad királyi várossá.
A városi önkormányzat célkitűzései között rendszeresen szerepelnek külvárosi lakónegyedek fejlesztésére irányuló tervek, a város vezetői egyforma ütemben igyekeznek beruházni mindenhol. Ebben a szellemben hamarosan megnyílik az új, orvosi rendelő, pontosabban egészségház a Vid-napi településen.
A Városi Közlekedési Közvállalat, az NSmart rendszerre alapozva az újdonságot, hamarosan teljesen újszerű, városunkban mostanáig ismeretlen utasszállítást megfizettető szolgáltatást vezet be. Az e-pénztárca (e-novčanik) névre keresztelt rendszernek köszönhetően a vállalat illetékesei szerint nagyban leegyszerűsödik a buszfuvar-szolgáltatás megfizettetése, és jócskán felgyorsul majd az utasszállítás.
Korunk építkezéseinek kezdetét általában a statikus emelődaru összeszerelése jelenti, ugyanígy, a daru szétbontása egyértelmű jele annak, hogy a munka a vége felé közeledik. Újvidék belvárosában, a...

