2026. június 25., csütörtök

Újvidék

Három jelölt a Februári Díjra

A városi képviselő-testület keretében működő ünnepnap-meghatározó és díjodaítélő bizottság decemberben felhívást intézett a polgárokhoz, szervezetekhez, munkaközösségekhez, hogy tegyenek javaslatokat arra vonatkozóan, hogy kit szeretnének kitüntetni a város Februári Díjával. A rangos elismerést hagyományosan február 1-jén adják át, annak emlékére, hogy Mária Terézia osztrák császárnő és magyar királynő 1748-ban ezen a napon nyilvánította Újvidéket szabad királyi várossá.

Egészségház a Vid-napi településen is

A városi önkormányzat célkitűzései között rendszeresen szerepelnek külvárosi lakónegyedek fejlesztésére irányuló tervek, a város vezetői egyforma ütemben igyekeznek beruházni mindenhol. Ebben a szellemben hamarosan megnyílik az új, orvosi rendelő, pontosabban egészségház a Vid-napi településen.

E-pénztárcával a buszokba

A Városi Közlekedési Közvállalat, az NSmart rendszerre alapozva az újdonságot, hamarosan teljesen újszerű, városunkban mostanáig ismeretlen utasszállítást megfizettető szolgáltatást vezet be. Az e-pénztárca (e-novčanik) névre keresztelt rendszernek köszönhetően a vállalat illetékesei szerint nagyban leegyszerűsödik a buszfuvar-szolgáltatás megfizettetése, és jócskán felgyorsul majd az utasszállítás.
Ótos András felvétele

Darubontás Újvidék szívében

Korunk építkezéseinek kezdetét általában a statikus emelődaru összeszerelése jelenti, ugyanígy, a daru szétbontása egyértelmű jele annak, hogy a munka a vége felé közeledik. Újvidék belvárosában, a...