2024. május 12., vasárnap

Ünnepelt a bácskossuthfalvi művelődési központ

Bácskossuthfalva művelődési szervezete, az Ady Endre Művelődési Központ 2009 óta az Ady-nap keretében igyekszik bemutatni a falu lakosságának, a szülőknek, minden érdeklődőnek a szakosztályai változatos és fáradhatatlan működését. Szombaton a legkisebbekre, és persze a leendő tagokra gondolva szerveztek játszóházat, kézműves-foglalkozásokat az Echo Gyermek és Ifjúsági Központban. Tímár Gabriella, a központ elnök asszony elmondta, hogy a programra 40 gyermek érkezett a szüleivel, velük 6 felnőtt foglalkozott. Másnap a falu színházának előcsarnokában kiállítás nyílt a kézműves, illetve a kézimunka-szakosztályok alkotásaiból, utána pedig kezdődtek a népzenei szakosztályok színpadi produkciói.

– Minden közösségnek szüksége van egy ilyen szervezetre, amely a legkisebbektől a legidősebbekig csokorba tudja tömöríteni a lakosságot, akik rátalálhatnak olyan hobbi tevékenységre, ami feltöltődést ad a szürke hétköznapokban. Ezúton is meghívunk mindenkit, hogy csatlakozzon hozzánk, tárt karokkal várjuk új tagjainkat a már mintegy 90 gyermek és 30 felnőtt mellé. Az Ady-nap nem titkolt célja, hogy beavassuk a szülőket, a családtagokat és minden érdeklődőt abba a tempós és tartalmas munkába, ami a szervezetünkben zajlik. A hét hat napján több szakcsoport is aktív a művelődési ház falai között. A gyerekek igen szép számban vesznek részt a munkában, és ezért a felénk közvetített bizalomért hálásak vagyunk a szülőknek. Abban is, hogy motiválják a gyerekeket, hogy minden próbán jelen legyenek – ezekkel a szavakkal köszöntötte Tímár Gabriella a közönséget. A színpadi fellépések sorát a Csicsergő lánykórus kezdte, amely több minősítőről tért már haza, nagyon szép eredményekkel. Őket a legkisebbeket tömörítő Ciberke gyermektánccsoport követte, akik még gyermekjátékokat tanulnak Lestár Antunović Karolina és Méhes Noémi koordinálásával. A folytatásban a Rezeda asszonykórus Bácskai dalokat énekelt, Kisimre Szerda Anna felkészítésével, majd a Lestár Antunović Karolina–Kotek Lóránt kettős és Bokšić Lázár szólótánca következett. A múlt évben a fennállásának 10 éves jubileumát jegyző Kalamajka tánccsoport bukovinai táncokat adott elő, a koreográfiát Brezovszki Tamara és Roland készítette, a gyerekeket pedig Lestár Antunović Karolina és Kotek Lóránt vezeti, mint ahogy a Pántlika tánccsoportot is ők készítették fel, a gyerekek csángó táncokat adtak elő. A szakkörök és a tárgyalkotó csoportok sem pihennek, és ennek az eredménye a színház előcsarnokában megnyílt válogatott kiállítás.

A Kalamajka tánccsoport fellépése az Ady-napon (Kazinczy Paszterkó Diana felvétele)

A Kalamajka tánccsoport fellépése az Ady-napon (Kazinczy Paszterkó Diana felvétele)

– Jövőre a megalakulásának 15. évét jegyző Tarka Virág kézimunkacsoport, a Médike mézeskalács szakkör, a gyöngyfűzők, a quillingesek mind ugyanazzal a lendülettel gyűlnek össze és készítik a szebbnél szebb munkáikat, mint a néptáncosok és a kórusok. Őszre indul még két csoportunk, ezekben a gyertyaöntés és tojásfestés rejtelmeivel ismerkedhetnek meg az érdeklődők. Az Ady-nap alkalmat ad arra is, hogy megköszönjük a csoportvezetők, a foglalkozásokat vezetők fáradhatatlan helytállását, hiszen rengeteg munkát fektetnek az eredmények eléréséért – tette hozzá Tímár Gabriella, majd a színpadra szólította Bece Angélát, a Tarka Virág kézimunkacsoport és a Katrinca textilműhely vezetőjét, a Rezeda asszonykórus tagját, Kotek Lórántot, Lestár Antunović Karolina és Méhes Noémi néptáncoktatókat, Torok Mártát, a gyöngyfűző szakkör vezetőjét, Csikós Katalin mézeskalács-készítőt, a DéliBáb Színház egyik koordinátorát, Kovács Renátát. Tímár Gabriella köszönetet mondott azoknak is, akik egész évben támogatják az Ady tevékenységét, így egyebek mellett a Csóri Sándor Alapnak, a tartományi szerveknek, a Magyar Nemzeti Tanácsnak, Topolya községnek és Bácskossuthfalva helyi közösségének.

Nyitókép: Az Ady-napok első felében az Echóban gyermekfoglalkozások zajlottak (Kazinczy Paszterkó Diana felvétele)