Az Óbecsei Népkönyvtárban augusztus 20-a és 30-a között nyolcadik alkalommal tartják meg a nyári zenetábort, amelyben a 8 és 20 év közötti gyermekeket és fiatalokat profi zenészek vezetik be a pop- és a rockzene világába. A résztvevők a táborban megismerkedhetnek a zeneiskolákra nem jellemző hangszerekkel, az elektromos és a basszusgitárral, valamint a dobbal, emellett zongorázhatnak és énekelhetnek is. Az idősebb táborozók először egyéni hangszeres foglalkozásokon gyakorolnak, majd zenekari próbákon vesznek részt, míg a három és hét év közötti gyermekeknek különféle műhelymunkákat tartanak.
– A zene nagyon fontos a gyermekek korai fejlődésének szempontjából. A kicsiknek az elmúlt évekhez hasonlóan didaktikus és ritmikus játékokat tartunk, amelyek hozzájárulnak a hallásérzékük fejlesztéséhez. Az idősebb táborozók a hangszereken játszás mellett különféle zenei műhelyeken is részt vehetnek. Megismerkedhetnek a zeneszerzéssel, a dalszövegírással, ezenkívül tematikus esteket, vetélkedőt és filmestet is tartunk. Először rendezünk hangdizájn-műhelymunkát, amelyen a résztvevők megtanulhatják a keverőpult és a berendezések használatát. Az előzetes hangszerismeret ajánlott, de nem kötelező. A tavalyi zenetáborban a legkisebbekkel együtt mintegy hatvanan vettek részt – közölte Lovas Đijanta, az Óbecsei Népkönyvtár igazgatónője és az óbecsei Katicabogár Zenei Központ vezetője, aki hozzátette, hogy évről évre nő az érdeklődés a zenetábor iránt, amelyben az elmúlt években csaknem ötszázan vettek részt.
A táborba augusztus 10-éig lehet jelentkezni az Óbecsei Népkönyvtárban vagy a 064/65-97-540-es telefonszámon. A résztvevők száma korlátozott.

Nyitókép: A tavalyi zenetábor is nagy sikernek örvendett (Fotó: Kancsár Izabella)