A konkrét tennivalók meghatározásával és az albizottságok kialakításával foglalkozott minapi kibővített ülésén a Magyarkanizsa Község Településeinek Fejlesztési Egyesülete nevű, decemberben megalakult civil szervezet igazgatóbizottsága. Az alapítói okiratot korábban aláírt 20 személy után újabb hat polgár csatlakozott az egyesülethez, az ülésen pedig további 10 személy jelent meg megfigyelői, potenciális tagjelölti státusban a község néhány településéről.
Körmöci Károly-Köce, az egyesület elnöke ismételten hangsúlyozta: a civil szervezet azzal a céllal jött létre, hogy a község polgárai mellé álljon, akik teljesen elbizonytalanodtak a tavalyi választási manipulációk után. Munkájával, javaslataival azt a közös célt szeretné elérni, hogy a többi civil szervezettel együttműködve jobb életkörülményeket biztosítson a lakosság számára a magyarkanizsai község mind a 13 településén. Nem könnyű a feladat, mivel a jelenlegi községi önkormányzat nem igazán hajlik a civil szervezetek konstruktív javaslatai felé, de a települések polgárainak összefogásával lépésről lépésre el lehet érni bizonyos javulást. Ebből a szempontból a civil szervezet jó úton halad, hiszen egyre több településről tagosodnak soraiba, ami kellő képviseletet biztosít a falvak részéről ahhoz, hogy a szervezet átlássa a problémákat, hogy időben reagálni tudjon az észlelt hiányosságokra és megtegye megoldási javaslatait.
Az elnök arról is tájékoztatta a megjelenteket, hogy az alapító összejövetelt követően decemberben átadták a civil szervezet bejegyzéséhez szükséges dokumentációt, amire január 18-án Belgrádból megérkezett a bejegyzésről szóló végzés is.
Az ülésen felszólalók többsége szerint nagyon fontos, hogy a lakosság folyamatosan tájékozódjon a civil szervezet tevékenységéről. Meg kell találni a legmegfelelőbb tájékoztatási módszert, mivel általános megítélés szerint a községi, de a tágabb környezetünkben működő médiaházak sem korrektek a civil szervezetek felé.
Az ülésen nyolc bizottságot hoztak létre. Ezek az egészségügy, a szociális védelem és a nemek egyenjogúságának bizottsága, a kis- és középvállalkozások bizottsága, az oktatási és kulturális bizottság, a mezőgazdasági és vidékfejlesztési, a turisztikai és környezetvédelmi bizottság, a kommunális, az ifjúsági- és sportbizottság, valamint a tájékoztatási bizottság. A bizottságok a hét folyamán kidolgozzák, majd az igazgatóbizottság elé terjesztik programjaikat, amelyek alapján megkezdődhet a civil szervezet teljes körű aktivitása.
