2026. június 26., péntek

Bácskertesen is megtiltották a csapvíz fogyasztását

A tilalom feloldásáig két helyszínen biztosítanak ivóvizet a lakosoknak

A közegészségügyi felügyelőség határozata és az elvégzett vizsgálatok eredményei alapján Bácskertesen (Kupuszina) megtiltották a vezetékes ivóvíz fogyasztását, mivel mikrobiológiai szennyezettséget állapítottak meg.

Az apatini Naš dom Kommunális Közvállalat megkezdte a vízmű és a teljes vízvezeték-hálózat fertőtlenítését. A munkálatok befejezése után újabb vízmintavételt végeznek, a lakosságot pedig tájékoztatják, amint a vizsgálatok igazolják, hogy a víz ismét egészségügyi szempontból megfelelő.

A tilalom feloldásáig ivóvízzel ellátott tartálykocsikat helyeznek ki a bácskertesi helyi közösség épülete elé, valamint a vízműhöz. Az illetékesek arra kérik a lakosokat, hogy a vezetékes vizet ivásra ne használják a tilalom feloldásáig.
 

Magyar ember Magyar Szót érdemel

Nyitókép: Pixabay