A közegészségügyi felügyelőség határozata és az elvégzett vizsgálatok eredményei alapján Bácskertesen (Kupuszina) megtiltották a vezetékes ivóvíz fogyasztását, mivel mikrobiológiai szennyezettséget állapítottak meg.
Az apatini Naš dom Kommunális Közvállalat megkezdte a vízmű és a teljes vízvezeték-hálózat fertőtlenítését. A munkálatok befejezése után újabb vízmintavételt végeznek, a lakosságot pedig tájékoztatják, amint a vizsgálatok igazolják, hogy a víz ismét egészségügyi szempontból megfelelő.
A tilalom feloldásáig ivóvízzel ellátott tartálykocsikat helyeznek ki a bácskertesi helyi közösség épülete elé, valamint a vízműhöz. Az illetékesek arra kérik a lakosokat, hogy a vezetékes vizet ivásra ne használják a tilalom feloldásáig.
Nyitókép: Pixabay



