A Nyugat- és Közép-Európából érkező hőhullám a következő napokban Szerbiát is eléri, napos, száraz és az ilyenkor megszokottnál jóval melegebb időt hozva.
A Köztársasági Hidrometeorológiai Intézet előrejelzése szerint pénteken az ország nagy részén túlnyomóan napos idő várható, csupán Délnyugat- és Dél-Szerbia hegyvidéki területein alakulhat ki helyenként rövid zápor vagy zivatar. A nappali csúcshőmérséklet 32 és 36 fok között alakul, Belgrádban pedig eléri a 35 fokot.
A hétvégén tovább fokozódik a hőség, egyes térségekben a hőmérséklet megközelítheti a 40 Celsius-fokot. A Köztársasági Hidrometeorológiai Intézet július 2-áig figyelmeztetést adott ki a rendkívül magas hőmérsékletek miatt, péntekre pedig narancssárga fokozatú meteorológiai riasztás van érvényben.
A szakemberek azt tanácsolják, hogy a legmelegebb órákban lehetőség szerint kerüljük a közvetlen napsütést, fogyasszunk elegendő folyadékot, és kövessük az illetékes szolgálatok figyelmeztetéseit.
Nyitókép: Pixabay



