A hétvégén kétnapos falunapi rendezvénysorozatot tartottak Törökfaluban, ahol szombaton kakaspörkölt-főzőversenyt rendeztek, majd vasárnap kenyérszentelő ünnepséget. A szombat reggel kezdődött kakaspörkölt-főzőversenyre Vajdaság számos településéről és Magyarországról harmincnégy főzőcsapat érkezett a falu főterére, ahol ünnepi forgatag fogadta a vendégeket. A főzőcsapatok sátrai és bográcsai mellett alkalmi kirakodóvásár várta a látogatókat, akik szórakoztatásra a délelőtti órákban művelődési műsort mutattak be helyi és vidéki művelődési egyesületek és táncklubok a szabadtéri színpadon. A műsoron id. Ballai Imre szavalt, a völgyparti Szélmalom Művelődési Egyesület és a helyi Mezei Pacsirta Hagyományápoló Egyesület dalcsokrot adott elő, a törökfalui Százszorszép Művelődési Egyesületből bemutatkozott a Nods tánccsoport, az adai Venus+ Táncklub mazsorettjei, valamint az adai-moholi-zentai Midnight Táncklub táncosai. A helyi Mosoly Civil Szervezet kézműves foglalkozásokkal és csapatépítő játékokkal várta gyereket, akik lovagolhattak pónin és volt számukra légvár is.
A sátraknál eközben főtt a törökfalui életkülönlegességnek számító kakaspörkölt, mivel a főzőverseny 9 és 13 óra között zajlott. A négytagú zsűri döntése értelmében a főzőversenyt a völgyparti Szélmalom Művelődési Egyesület csapata nyerte meg, a második díjat a törökfalu Százszorszép Művelődési Egyesület csapata érdemelte ki, a harmadik helyet a szintén helyi Gasztró Dívák gárdája szerezte meg. A zsűri emellett számos más díjat is adományozott a főzésért és a díszítésért a főzőcsapatoknak. A főzőversenyt Ada község önkormányzata és a törökfalui helyi közösség szervezte meg. Molnár József, a helyi közösség titkára elmondta, hogy a több mint húszéves múltra visszatekintő főzőverseny Törökfalu szülöttjének, a néhai Piri néninek állít emléket, akinek a kakaspörköltje messze földön híres volt. Kiemelte, hogy a családias hangulatú rendezvényen eleinte főleg törökfaluiak és környékbeliek vettek részt. Most már Magyarkanizsától Szenttamásig voltak résztvevők, valamint érkeztek főzőcsapatok a magyarországi Mezőtúrról, illetve Sármellékről, amely Törökfalu testvértelepülése.
A kenyérszentelő ünnepséget vasárnap tartották meg Törökfaluban a helyi Százszorszép Művelődési Egyesület szervezésében. A hagyományokhoz híven az új búzából sütött kenyeret ünnepi misén szentelték meg a templomban. A falubeliek és vendégeik vasárnap délelőtt díszmenetben vonultak a búzakoronával és az új kenyérrel a Szent Gellért római katolikus templomba, ahol ezt Kormányos Zoltán törökfalui plébános ünnepi misén áldotta meg.

A törökfalui templomban megszentelték az új búzából sütött kenyeret (Fotó: Csincsik Zsolt)
A mise után a rendezvény zenés-táncos művelődési műsorral zárult a szabadtéri színpadon Törökfalu főterén, ahol a vendégek padokon ülve, illetve a sátrak hűvöséből figyelték a fellépőket. A műsoron bemutatkozott a sármelléki Tüskevár Táncegyüttes, a kevi Móra István Művelődési Egyesület énekesei, a helyi Mosoly Civil Szervezet és a Százszorszép ME gyermekcsoportjai, illetve Búzavirág Népdalkórusa, valamint a Szélmalom ME és a Mezei Pacsirta HE énekesei, továbbá a Felsőhegyi Népdalbarátok Klubjának citerásai.
Nagy Rózsa, a Százszorszép ME elnöke elmondta, hogy egyesületük huszonötödik alkalommal szervezte meg a kenyérszentelő ünnepséget. Hangsúlyozta, hogy ez nagy öröm számukra, és reményét fejezte ki, hogy még sokáig megszervezhetik a rendezvényt, amely a törökfaluiak számára a hálaadást, az összetartást és egy kis időre a pihenést jelenti.

Nyitókép: A főzőversenyen több mint harminc bográcsban főtt a kakaspörkölt Törökfaluban (Fotó: Csincsik Zsolt)