2024. május 9., csütörtök

Fucsovics három játszmában győzött

Fucsovics Márton stuttgarti második ellenfele az ATP-ranglistán 64. kínai Libin Vu volt, s bár kemény ellenállást tanúsított, Marci három játszmában behúzta a meccset. A magyar teniszező következő ellenfele sem lesz könnyű, hiszen a negyeddöntőben a Fritz–Karacev meccs győztesével találkozik. Amíg a férfiaknál egyelőre különösebb meglepetések nem történtek, a nőknél Beatriz Haddad Maia és Viktorija Azarenka vereségei után a nottinghami esélyesek egyike, a horvát Donna Vekić is időnap előtt búcsúzott.

Fucsovics Márton (Fotó: promotions.hu)

A jövő héten Halléban és a Queen’s Clubban tartanak ATP-tornát. Előbbin, miután a spanyol Pablo Carreno visszalépett, Györe László feljutott a táblára. A Wimbledon előtti héten Györe a mallorcai táblán foglal helyet, Fucsovics pedig az eastbourne-i selejtezőben indulhat.

HERTOGENBOSCH. – ATP-torna, 2. forduló: Sinner–Bublik 6:4, 6:2, McDonald–Ćorić 6:4, 6:4, Ruusuvuori–Humbert 6:2, 6:7, 6:4, Hijikata–Hüsler 2:6, 7:5, 6:3. WTA-torna, 2. forduló: V. Kudermetova–Zhao 6:1, 6:3, Szasznovics–Minnen 6:2, 4:6, 6:3, Szamszonova–P. Kudrmetova 6:4, 6:1.
STUTTGART. – ATP-torna, 2. forduló: Fucsovics–Vu 6:4, 4:6, 6:4, Hurkacz–Vatanuki 4:6, 7:6, 7:6, Tiafoe–Lehečka 7:6, 6:4, Musetti–Barrere 6:3, 6:3, O’Connell–Sonego 7:6, 6:3.
NOTTINGHAM. – WTA-torna, 2. forduló: Cornet–Szakari 6:1, 6:4, Golubić–Vekić 6:4, 6:1, Watson–Maria 6:4, 6:4, Frech–Dzsu 6:2, 6:4.
RICANY. – Női ITF-torna, 2. forduló: Jani–Milatova 6:4, 7:5.
BIARRITZ. – Női ITF-torna, 1. forduló: Babos–Radovanović 4:6, 6:0, 6:3.
COLORADO SPRINGS. – Női ITF-torna, 1. forduló: Kozarov–Horvit 6:2, 6:4.
SUMTER. – Női ITF-torna, 1. forduló: Hu–Jokić 6:1, 6:0.

Nyitókép: Fucsovics Márton (Fotó: promotions.hu)