2024. április 30., kedd

Györe szoros csatában veszített

A jelen pillanatban hasonló képességű, és salakon egyformán erős teniszezőjének meccsén Györe László három játszmában, csaknem két és fél órás kemény csatában veszített az argentin Guido Pellától a Monte-Carlo-i 1000-es torna 1. fordulójában.

Györének a kezdetben nem ment az adogatás, és Pella 3:1-re húzott el. A zentai feljavult, a második bréklabdát kihasználva egyenlített, majd a rövidítést könnyedén nyerte. A második játszmában is az argentin indult jobban, 4:1-re is vezetett, s innen rutinosan nyert. A döntő játszmában elsőnek Györe jutott bréklabdákhoz, de nem szerzett 5:4-es vezetést. A következő játékben az argentin szorította meg Györe adogatását, és a második meccslabdával győzött.

Az első kiemelt Novak Đoković erőnyerő a rajton, a 2. fordulóban pedig azzal a német Philipp Kohlschreiberrel mérkőzhet, akitől Indian Wellsben veszített. Ha visszavág a németnek, Novak a nyolcaddöntőben a brit Kyle Edmunddal, a negyeddöntőben Sztefanosz Cicipasszal vagy Danil Medvegyevvel, az elődöntőben pedig Dominic Thiemmel találkozhat. Az alsó ágon a 11-szeres bajnok Rafael Nadal lehetséges ellenfelei Roberto Bautista, Denis ShapovalovMarin Čilić és AlexanderZverev vagy Kej NisikoriDušan Lajović a tunéziai Malek Zsazirivel, Fucsovics Márton pedig a grúz Nikoloz Bazilasvilivel kezd.

A selejtezőben nem született siker, hisz Filip Krajinović visszalépett a versenytől, Miomir Kecmanović pedig meglepően súlyos vereséget szenvedett a svéd Elias Ymertől.

Nikola Milojević döntőt vívott a barlettai challengeren, ami az idei első jó eredménye, és a harmadik játszmában feladta a küzdelmet az olasz GianlucaMagernek.

Marrakechben a francia Benoit Paire pályafutása második, Luganoban pedig a szlovén Polona Hercog harmadik torna győzelmét aratta.

MONTE-CARLO. – A férfitorna selejtezője 1. fordulójában: E. Ymer–Kecmanović 6:1, 6:3. 1. forduló: Pella–Györe 6:7, 6:2, 6:4, Ćorić–Hurkacz 6:4, 5:7, 7:5, Dimitrov–Berrettini 7:5, 6:4.

MARRAKECH. – A férfitorna negyeddöntőjében: Tsonga–Sonego 6:3, 6:2, Simon–Daniel 6:4, 7:5, Paire–Munar 6:1, 6:3, Andujar–Vesely – küzdelem nélkül, elődöntő: Paire–Tsonga 2:6, 6:4, 6:3, Andujar–Simon 6:1, 6:1, döntő: Paire–Andujar 6:2, 6:3.

HOUSTON. – A férfitorna negyeddöntőjében: Querrey–Tipsarević 7:6, 7:6, Garin–Laaksonen 6:3, 6:2, Ruud–Granollers 6:1, 6:0, Galan–Thompson 6:1, 4:6, 6:4, elődöntő: Garin–Querrey 7:6, 6:2, Ruud–Galan 7:5, 6:2.

BOGOTA. – A női torna negyeddöntőjében: Arruabarrena–Zidanšek 6:4, 6:2, Haddad–Sorribes 6:7, 6:2, 6:3, Sharma–Errani 6:1, 7:5, Anisimova–Osorio 6:2, 1:6, 6:3,elődöntő: Sharma–Arruabarrena 7:5, 6:1, Anisimova–Haddad 4:6, 7:6, 6:2.

LUGANO. – A női torna negyeddöntőjében: Ferro–Vögele 7:5, 7:6, Swiatek–Lapko 4:6, 6:4, 6:1, Kr. Plišková–Kuznyecova 4:6, 6:3, 7:5, elődöntő: Hercog–Ferro 7:5, 6:4, Swiatek–Kr. Plišková 6:0, 6:1, döntő: Hercog–Swiatek 6:3, 3:6, 6:3.

BOLZANO. – A challenger negyeddöntőjében: Milojević–Coria 7:6, 6:1, elődöntő: Milojević–Safwat 6:2, 7:5, döntő: Mager–Milojević 7:6, 5:7, 3:2 - feladás.

OBIDOS. –A női ITF-torna negyeddöntőjében: Parrizas–Gálfi 6:2, 6:2.