2024. április 30., kedd

Hétfőtől Medvegyev a világelső!

Novak Đoković csúcsot jelentő 361 hetes világelsősége csütörtökön este Dubajban ért véget. A szerb két játszmában veszített a ranglistán 123. cseh Jiří Veselý ellen, így az egymás közötti mérleg most 0:2-re áll, a vereség pedig azt jelenti, hogy hétfőtől az orosz Danyiil Medvegyev lesz a férfitenisz 27. hivatalos világelsője, egyben a harmadik orosz – Jevgenij Kafelnyikovot és Marat Szafint követve –, aki fel tudott kapaszkodni a trónra.

Miomir Kecmanović ötször nyerte el a brazil Matheus Pucinelli adogatását, és negyeddöntős lett Santiangóban. Kecmanović következő ellenfele a ranglistán 113. chilei Alejandro Tabilo, akit januárban az ATP-kupán láthattunk, amikor erős ellenállást tanúsított Filip Krajinovićtyal szemben.

Acapulcóban Medvegyev és Nadal újabb magabiztos győzelmeket arattak, és az éjjel az Australian Open visszavágóját játszották. Ez lesz a hatodik meccsük, Nadal 4:1-re vezet.

A lett Jelena Osztapenko az Australian Open óta 13 meccset játszott 12:1-es mérleggel, s e sorozatban hat Grand Slam-bajnokot vert. Csak az észt Anett Kontaveittól kapott ki Szentpéterváron, aki az este a dohai ellenfele az elődöntőben.

DUBAJ. – A férfitorna negyeddöntőjében: Veselý–Đoković 6:4, 7:6, Rubljov–McDonald 2:6, 6:3, 6:1, Hurkacz–Sinner 6:3, 6:3, Shapovalov–Berankis 7:6, 6:3.
ACAPULCO. – A férfitorna negyeddöntőjében: Medvegyev–Nisioka 6:2, 6:3, Nadal–Paul 6:0, 7:6, Cicipasz–Giron 6:3, 6:4, Norrie–Gojowczyk 6:1, 6:0.
SANTIAGO. – A férfitorna 2. fordulójában: Kecmanović–Pucinelli 6:2, 6:0, Tabilo–Garin 6:3, 6:3, Martinez–Munar 6:4, 5:7, 7:5, Hanfmann–Seyboth Wild 6:1, 6:3.
DOHA. – A női torna negyeddöntőjében: Świątek–Szabalenka 6:2, 6:3, Szakari–Gauff 6:3, 6:3, Osztapenko–Muguruza 6:2, 6:2, Kontaveit–Jabeur 6:4, 6:1.
GUADALAJARA. – A női torna 2. fordulójában: Osorio–Baptiste 1:6, 6:3, 6:3, Stephens–Paquet 7:5, 6:4, Sorribes–Frech 6:0, 6:2, Saville–Dolehide 6:1, 6:3.
NUR-SZULTAN. – A futures 2. fordulójában: Poljak–Međedović 6:4, 4:6, 7:6.
SANTO DOMINGO. – A női ITF-torna 2. fordulójában: Zuger–Stevanović 2:6, 6:2, 6:4.

Zverev büntetése

A világranglistán harmadik Alexander Zverev 40 ezer dolláros büntetést kapott, amiért az acapulcói férfi tenisztornán dühkitörése közben majdnem rácsapott a mérkőzésvezetőre az ütőjével. Az ATP ugyanakkor közölte: tovább vizsgálja az esetet, ami azt jelenti, hogy a német játékosnak – akit a történtek után azonnal kizártak a viadalról – akár további szankciókkal is számolnia kell. A most bejelentett bírság egyik fele szóbeli sértésért, a másik pedig sportszerűtlen viselkedésért jár. Zverev emellett nem kapja meg a 31 ezer dolláros pénzdíját és a ranglistapontokat sem, amelyeket a mexikói tornán szerzett.

A játékvezető elleni kirohanása miatt 2019-ben az ausztrál Nick Kyrgios 113 000, majd további 25 000 dolláros bírságot kapott, illetve 16 hétre felfüggesztették fegyelmi vétségért.